8 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ADAM SOYUYORLAR

İsveç’in üçüncü büyük ve önemlii kenti Malmö’de 8 yaşından14 yaşına kadar kimi çocuklar sokakta insan soyuyorlar, hırsızlık yapıyorlar. Malmö polisi bu yaşlarda 80 çocuğun kayıtları tutuldu diyor.

8 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ADAM SOYUYORLAR
8 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ADAM SOYUYORLAR Admin
Bu içerik 788 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in güneydoğu ve üçüncü büyük kenti olan Mölmö’de kriminell olayların boyutları farklı biçimlerde ortaya çıkıyor. Kent sokak çetelerinin birbirleriyle çatışmaları, silahlı saldırılar, bombalamalarla neredeyse her gün gündemde olan bir kent olma özelliği gösteriyor. Malmö Polis Şefi Stefan Sintéus yaptığı açıklamada 8 ile 14 yaşları arasında bulunan 80 çocuğun sokakta soygun yaptığını söyledi.

Polis Şefi Sintéus, “Hırsızlık yapmakla mağazada çikolata çalmak arasında büyük fark vardır” diyerek olayın boyutunu gözler önüne sermeye çalıştı.

Malmö Polisi 2019 yılında kasım ayında başlattığı şafak vakti başlatığı “Kırağı” operasyonuyla pek çok kişiyi gözaltına almıştı. Bu olaya neden olan 15 yaşında bir çocuğun sokakta öldürülmesiydi. Malmö Polis şefi Stefan Sinteus, P4 Malmöhus'a radyosuna verdiği demeçte, “Genellikle gruplar halinde ceket, bisiklet, moped veya cep telefonu çalanların daha genç insanlar olduğunu” ifade ediyor. Devamla, ”Ama bu tür gençlerin genellikle gece geç saatlerde dışarıda olması ve bu tür bir işler içinde bulması iç karartıcı” diyor.

İsveç Malmö Malmö Polisi Stefan Sinteus çocuk soygun hırsızlık Kırağı Operasyonu silah bomba öldürme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ