İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUMU

İsveç’te koronavirüsünden ölümlerde düşüş devam ediyor. Son 72 saatte 6 kişi (3+2+1) yaşamını yitirdi. Toplam ölü sayısı 5 838 olurken vaka sayısı da 85 707 olarak açıklandı. Hastanelerde ise 2 575 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUMU
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUMU Admin
Bu içerik 661 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsüyle mücadelede izlediği strateji nedeniyle özellikle kuzey ülkeleri ve kimi dünya ülkelerince eleştirilere maruz kalmıştı. Bugün pek çok dünya ülkesi İsveç’i haklı olarak görüyor. İsveç’te koronavirüsü yayılması haziran ayının ortalarından itibaren düşüşe geçmişti ve bu düşüş sürüyor.

Dünya genelinde virüsün tekrar artışa geçtiği İngiltere, İtalya, Amerika, Norveç, Danimarka, Latin Amerika ve  Güney Afrika ülkelerinde görülüyor. Türkiye’de de virüste artış devam ediyor. Basına yansıyan haberlere göre koronavirüsten ölümlerde gerçeği yansıtmayan rakamların verildiği yazılıyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında İsveç’te son 24 saatte bir kişi virüsten yaşamını yitirken ölü sayısı 5 838, vaka sayısı 85 707 ve hastanelerde tedavi görenlerinin sayısının ise 2 575 olduğu açıklandı. Ağır hasta olarak 13 kişinin yoğun bakım ünitelerinde bulunduğu da belirtildi.

Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson basın toplantısında sorulara verdiği yanıtta, “Tamamen emin olmak zor. Yaz boyunca tıkanıklıkta oldukça belirgin bir azalma yaşadık. Temel olarak tatil zamanı, işyerini ve toplu taşıma araçlarını doldurmadığınız anlamına gelir. Ayrıca yazın kendisinin de yayılmayı azaltacağına dair söylentiler var. Ama bilmiyoruz. Yaz aylarında insanlar arasında daha az hareketlilik görülüyor” değerlendirmesini yapıyor. Carlson ayrıca, “Virüste bizim ulaştığımız sonuç, İsveç'teki nüfusun (halkın) bunun düşmesine neden olacak şekilde takip ettiğidir. Bilinçli olmak ve ona göre hareket etmek önemlidir” diyor.

Johan Carlson insanların kendilerini test ettirmeleri ve bazı yerlerde uzun kuyruklar ve sonuçların zaman alması konusunda bu testler gereksiz mi? Sorusuna, “Bölgeler bunu nasıl inşa edeceklerini düşünmeli. Test sıklığında çok yüksek bir duruma girme riskimiz var. Grip mevsimi başlıyor. Bu durumda bazı yerlerde kuyruklar var, bazılarında yok. Konunun üstesinden gelmek kolay değil, bunu düşünmeliyiz. Net kriterlere sahip olmamız ve bazılarından vazgeçmemiz gerekebilir” yorumunu yapıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü Johan Carlson İngiltere Norveç Danimarka Amerika Türkiye Güney Afrika Latin Amerika İtalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ