SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELERİN SÜRYANİLERLE DANSI

İsveç Devlet Televizyonu SVT1’nin “Görevimiz Araştırmak” adlı programı Süryani/Asuri-Keldani kökenlilerin yoğun olarak oturdukları bölgelerdeki sosyaldemokrat belediyelerin iktidar gücünü kullanarak seçimlerde “oy avcılığı amaçlı” etnik kökenli bu halka kilise, toplanma lokali ve spor alanları inşa ettirmek, spor kulüplerine sponsorluk yaptırmak gibi işbirliği ve iş ilişkileri içerisinde oldukları şirketlere yardım yaptırdıklarını ortaya çıkardı.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELERİN SÜRYANİLERLE DANSI
SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELERİN SÜRYANİLERLE DANSI Admin
Bu içerik 744 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç uzun yıllar demokrasinin cenneti, beşiği olarak kabul edilen üç beş ülkenin içerisinde yer oluyordu. Bugün bu özelliğinden fazlasıyla uzaklaşarak demokrasisinin yüzü kazındıkça yolsuzlukların, haksızlıkların ortaya döküldüğünü görüyoruz.

İsveç Devlet Televizyonu SVT1’nin “Görevimiz Araştırmak” adlı program yapımcıları bilinen bir gerçeği hazırladıkları programla gözler önüne serdiler. 2002 - 2013 yılları arasında Sosyal Demokratlar adına Sigtuna Belediye Başkanı  Anders Sandén tarafından bölgede oturan Süryani kökenli vatandaşlar için metrekaresini 1 krona sattığı araziye inşaat şirketi “PEAB” tarafından Süryani Ortodoks Kilisesi, Vallsta adlı bölgeyenin Süryani futbol takımına futbol sahası, kulüp binası ve 10 milyonluk sponsorluk yaptırdığını belgeleriyle ortaya koydu.

SVT1 Ekibin ısrarlı soruları karşısında şu anda başka bir yerde belediye Genel Müdürlüğü yapan Anders Sandén, olayı inkar ederek, “Tamamen yanlış” diyor ama belgeler kendisini fazlasıyla yalanlıyor.

Sosyal Demokrat İşçi Partisi Sigtuna İlçe Başkanı Björn Stenutz, “Görevimiz Araştırmak” ekibinin gösterdiği belgelere büyük tepki göstererek, “Tüm değerlerimize aykırı. Bence bu çok tuhaf ve daha da hayal kırıklığı yaratıyor ve rüzgara karşı koşuya benziyor. Bu güveni yok eden bir şey” diyor.

Sigtuna belki de buna benzer örneklerin ortaya çıkarıldığı bir ilçe belediyesi konumundadır. İsveç Devlet Televizyonu SVT1’nin “Görevimiz Araştırmak” adlı programı ekibi Süryani/ Asuri-Keldanilerin birlikte yoğun olarak oturdukları Sosyal Demokratlar tarafından yıllarca yönetilen belediyelerde araştırma yaparlarsa çok şeyler bulacaklarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Daha önceki yıllarda Södertälje Belediyesinde Asuriska Fotbol Takımı sahasının yapımında ve ayrıca kulübe tanınan ayrıcalıklar konusunda çok şeyler yazılmıştı. Norrköping, Linköping ve Jönköping gibi yerlerdeki Sosyal Demokrat Belediyeler de araştırılırsa, çok şeylerin çıkacağı tahmin edilebilir.

Bu konuda ayrıca 2007’den bu yana milletvekilliği, çeşitli bakanlıklar 2011-2013 arası Parti Genel Sekreterliği yapan ve bugünde bakanlık koltuğunda oturan İbrahim Baylan ve diğer Süryani kökenli milletvekillerinin de etkisinin varlığını tahmin etmek yanlış olmaz.

2009 – 2011 yılları arasında parti Genel Sekreterliği yapan İbrahim Baylan parti içindeki birtakım oluşumları ve özellikle Hıristiyan Kardeşler Sosyal Demokratlar Kulübü üyesi olmasıyla da Malmö’deki parti kongresinde bunları da ikna ederek “Parti Kongre Kararı” olarak sözde Ermeni, Süryani/Asuri ve başka soykırımlar adı altında 11 Mart 2010 da Sözde Ermeni Soykırımı’nın İsveç Meclisi’nden 1 oy farkla geçmesindeki rolü bilinen bir gerçek olarak önümüzde bugün de durmaktadır.

İsveç Sosyal Demokrat İşçi Partisi Sigtuna Belediyesi Anders Sandén Süryaniler PEAB İnşaat şirketi Süryani Ortodoks Kilisesi Vallsta Vallsta Süryani Futbol Kulübü sponsorluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ