İSVEÇ, PAZARTESİ GÜNLERİ KORONAVİRÜSÜ AÇIKLAMASI YAPMAYACAK

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu yaptığı açıklamada koronavirüsü konusunda Pazartesi günleri açıklama yapmayacağını duyurdu. Açıklamalar Salı, Çariamba Perşembe ve Cuma günleri yapılacak.

İSVEÇ, PAZARTESİ GÜNLERİ KORONAVİRÜSÜ AÇIKLAMASI YAPMAYACAK
İSVEÇ, PAZARTESİ GÜNLERİ KORONAVİRÜSÜ AÇIKLAMASI YAPMAYACAK Admin
Bu içerik 442 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsü konusunda stratejisini değiştirmiyor.  Koronavirüsünde son durum hakkında her gün saat 14.00’de yaptığı basın toplantıları budan böyle hafta Salı, Çariamba Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere dört gün gerçekleştirecek.

Bu konuda yetkililerce yayınlanan basın bildirisinde, “SmiNet raporlama sisteminde hafta sonları toplanan verilerde gecikmeler meydan geliyor. Bu, verilerin Pazartesi günleri tam olarak güncellenmediği ve Salı gününe kadar eksik olduğu anlamı ortaya çıkıyor " açıklaması yapılıyor.

Avrupa’daki bazı ülkeler Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Norveç ve Danimarka gibi ülkeler ikinci dalga koronavirüsüyle karşı karşıya kalabilecekleri korkusu yaşadıklarını söylüyorlar. Avusturya Başbakanı Sebastian Kruz, “Şu anda deneyimlerimiz ve ortaya çıkan güncel durum, ikinci dalganın başlayabilieceğime işaret ediyor. Her geçen gün enfeksiyon sayısı artıyor” değerlendirmesi yapıyor. Avusturya aynı zamanda ağız maskesi kullanmayı sıkılaştırdı.

İsveç’te koronavirüsünde son durum 11 marttan bu yana 5 846 ölüm olayı gerçekleşirken , vaka sayısı 86 505 ve hastanelerde 2 580 kişi de tedavi altında bulunuyor.

İsveç koronavirüsü İsveç Halk Sağlığı Kurumu basın toplantısı Sebastian Kruz Avusturya Macaristan Çek Cumhuriyeti Norveç Danimarka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ