ÇETEBAŞI UYUŞTURUCU TRAFİĞİNDE ÇOCUKLARI KULLANMIŞ!

Stockholm’un Huddinge Belediye sınırları içerisindeki güney semti Vårberg’de uyuşturucu trafiğinde 17 yaşındaki gençleri kullanmış. Stockholm Polisinin Şubat ayında başlattığı “Şafak Baskını”ndd yakalanan 23 kişinin davaları başladı.

ÇETEBAŞI UYUŞTURUCU TRAFİĞİNDE ÇOCUKLARI KULLANMIŞ!
ÇETEBAŞI UYUŞTURUCU TRAFİĞİNDE ÇOCUKLARI KULLANMIŞ! Admin
Bu içerik 633 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un güney semti ve Huddinge Belediyesi sınırları içerisndeki Vårberg’de polis uyuşturucu ve organize suçlara karşı “Şafak Baskını” başlattı. Bu baskında çetebaşı da dahil olmak üzere 23 kişi yakalandı. Çetebaşının uyuşturucu torbacılığı için 17 yaşındaki gençleri kullandığı ortaya çıktı.

Savcı Paulina Brandberg, “Gençlerin tehlikeli çete ortamlarına alınmasının insan ticareti suçları kapsamında olduğuna inanıyoruz. Ancak daha önce bu denenmedi” değerlendirmesini yapıyor.  Uluslararası ve Organize Suçlarla Mücadele Ulusal Birimi Savcısı Paulina Brandberg ve meslektaşı Lars Ågren, “Bu semtte apartmanlar işgal edildi., Aynı zamanda apartman sakinlerin bodrum katındaki depolarını ele geçirdiklerini ve orada uyuşturucuyu işiyle uğraştıklarını” söylüyorlar.

Çetenin bilmediği şey, polisin üyeleri gizlice dinlediği ve 17 Şubat'ta çeteye karşı birkaç şafak baskını düzenlemesi oldu. Mahkemede 23 kişi şu anda yargılanıyor. Sanıklardan on ikisinin gruba ait olduğundan şüpheleniliyor ve ilk olarak şüpheler ciddi bir uyuşturucu suçuyla ilgili olarak karşı karşıya bulunuyorlar. Polis, yaklaşık yedi kilo esrar ve 130 gramın biraz üzerinde kokain ele geçirdiğini açıklamıştı.

Çete lider olarak 27 yaşında bir kişi belirlendi . Bu kişinin ciddi olarak uyuşturucu suçundan yargılanmasının yanı sıra, torbacı olarak görev yaptığı söylenen 17 yaşındaki iki çocuk yaştaki genci kullanması ve  insan ticareti yapmakla da suçlanıyor olmasıdır..

Savcı Paulina Brandberg, “Gençlerin tehlikeli çete ortamlarına alınmasının insan ticareti suçları kapsamında olduğuna inanıyoruz. Ancak daha önce bu denenmedi” yorumunu yineliyerek, “Bu adamların bu iş için işe alındığını ve sömürüldüklerini iddia ediyoruz. Her zaman müşterileri bulmak ve uyuşturucu satmak için gönderildiler. Ayrıca bunun, kendileri için tehlikeli bir suç ortamında bulundukları için acil bir durumda oldukları anlamına geldiğini iddia ediyoruz” diyor.

Savcılık makamı gizli dinlemede elde edilen bilgilerin kanıt olarak kullanılacağını da belirtiyor. Sanıkların avukatı ise müvekkillerinin suçlamaları kabul etmediklerini söylüyor.

İsveç Stockholm Huddinge Belediyesi Vårberg uyuşturucu İnsan ticareti Şafak Baskını savcı Paulına Brandberg Lars Ågren Çete mafya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ