İSVEÇ’TE KORONADAN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsündeki son durum açıklandı. Buna göre son 24 saatte 4 artışla ölü sayısı 5 864 olurken vaka sayısı 310 artışla 87 885 ve hastanelerde 2 590 kişinin tedavisi devam ediyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 465 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsü dünyada tekrar tırmanış eğilimine yönelirken son 24 saatte Hindistanda yeni vaka sayısı 97 894 olarak açıklandı. Böylece toplamda vaka sayısı 5 118 253 oldu. Toplam ölüm olayı bugün 1 132 artışla 83 198 olarak Hindistan  Sağlık Bakanlığınca açıklandı.

Avrupa artış gösteren korona vakalarında Çek Cumhuriyeti’nde son 24 saatte 2 139 vaka görülürken toplamda 41 032 virüse yakalanmış durumda ölü sayısı 482 olarak açıklandı.

İsveç Ulusal  Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Karin Tegmark Wisell, “Okulların açıldığını ve iş yerlerinin birkaç haftadır çalıştığını ve test çağrısında bulunduğumuzu düşünürsek, haftada yapılan test sayısının arttığını görüyoruz. Geçen hafta 142.000'den fazla numune analiz edildi. Bunların sadece yüzde 1'i covid-19 için pozitifti. Bu aynı zamanda test noktalarında artan baskı anlamına da geliyordu. Aynı zamanda, bireylerin rapor ettiği ancak görünmediği durumlar var. Bu, geri çekilme etkilerine yol açabilir” ifadelerini kullanıyor.

Ulusal Sağlık ve Sosyal İşler Kurulu hasta güvenliği uzmanı Charlotta George, “COVID-19'lu hastaların halen yoğun bakım ünitelerinde düşük olduğunu söyleyebiliriz, şu anda ülkede 17 hastaya yoğun bakım ünitelerinde bakılıyor. Şu anda ülkenin diğer servislerinde covid-19 ile 123 hastaya bakılıyor. Durumun istikrarlı olduğunu düşünüyoruz” yorumunu yapıyor.

Charlotta George hükümetin bir eylem planı hazırlanması için görev verdiğini belirterek, “Hükümet adına, hasta güvenliğini artırmak için ulusal bir eylem planı geliştirdik. Aynı zamanda küresel olarak devam eden bir çalışmadır. Çalışmayı desteklemek için, on yetkili, sağlık hizmetleri temsilcileri ve ulusal kuruluşlardan oluşan bir ulusal konsey kurduk” ifadelerini de kullanıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, bu yıl yavaş geçen grip olaylarının kişilerce pandeminin anlaşılmasını zorlaştırdığı için İsveç’te virüsten ölüm olaylarının artış göstermesinde önemli rol oynadığını savunuyor.

İsveç korona virüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Ulusal Sağlık ve Sosyal İşler Kurulu Charlotta George Hindistan Çek Cumhuriyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ