ÅRSTA KÖPRÜSÜ’NDE BULUNAN CESET ÇETEBAŞINA AİT ÇIKTI

Stockholm’un güney semti Årsta’da gece yarısından sonra saat 13.00 sularında Årsta Köprüsü’nde bulunan ceset bir çetebaşına ait olduğu anlaşıldı. Kişnin Fager Gölü Ağı (Fagersjönäverket) adlı mafyalaşmış sokak çete reisine ait olduğu polis tarafından açıklandı.

ÅRSTA KÖPRÜSÜ’NDE BULUNAN CESET ÇETEBAŞINA AİT ÇIKTI
ÅRSTA KÖPRÜSÜ’NDE BULUNAN CESET ÇETEBAŞINA AİT ÇIKTI Admin
Bu içerik 657 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm Polisi'nden Åsa Wallentin, “Gece bizi arayanlar daha sonra yaralı bir adam bulduklarını söylediler. Olay yerine vardığımızda adam ölmüştü. Başlangıçta, kişinin ne kadar süredir ölü olarak bulunduğunu bilmiyoruz” dedi.

Polis olayı cinayet olarak araştırıyor. Expressen Gazetesinin verdiği bilgiye göre, kişide ciddi kurşun yaraları vardı. Kişinin 25'li yaşlarında ve bir çetenin lideri konumunda olduğunu söylenebilir ifadelerine yer veriyor.

Fager Gölü Ağı, aşırı bir şiddete sahip olmasıyla biliniyor ve birkaç kanlı çatışmaya karışmış durumdalar. Son yıllarda Stockholm'deki diğer çetelerle gevşek bir ittifak kurduğu biliniyor. Bu çatışma alanlarında çok sayıda cinayet işlendiği de biliniyor. Ağın üyelerin birçoğu, artık İsveç'te mevcut olmayan “Kara Kobra” adlı suç grubuna bağlı olan kişiler olduğu polis kayıtlarında ifade ediliyor.

Şartlı tahliye servisinden alınan belgelerde, "suç örgütüyle ilgili ön değerlere, tutumlara ve bağlantılara sahip" olarak tanımlanıyor. 2018 tarihli aynı belgede, şartlı tahliye hizmeti "tekrar suç işleme riskinin yüksek" olduğunu değerlendiriyor. Öldürülen kişi son yıllarda iki kez silahlı saldırıya uğrayarak yaralanmıştı. O ve Fager Gölü Ağı’nın birkaç düşmanı  olduğu ve diğer çetelerle çatıştığı biliniyor. Kişiye yapılan önceki saldırılar herhangi bir mahkumiyetle sonuçlanmadı.

Stockholm Årsta Årsta Köprüsü cinayet çetebaşı Fager Gölü Ağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ