İSVEÇ’TE PERŞEMBE GECESİ ÜÇ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsveç’in batı bölgesi Södermanland’ın Eskilstuna ve Nyköping yerleşim yerlerinde ve Stockholm’un kuzey semti Märsta’da birer kişi Perşembe gecesi öldürüldü

İSVEÇ’TE PERŞEMBE GECESİ ÜÇ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
İSVEÇ’TE PERŞEMBE GECESİ ÜÇ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 766 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Södermanlad’ın önemli kenti Eskilstuna’da saat 19.50 sularında Nyfors semtinde silah sesleri duyuldu. Polis silahın hareket halindeki bir otomobilden ateşlendiğini tahmin ediyor. Silahlı saldırıda 17 yaşlarında bir genç yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı genç yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili olarak herhangi bir şüpheli gözaltına alınmadı. Eskilstuna Polis şefi Christer Sjöqvist, “Belli ki şimdilik inceleme-soruşturma üzerinde çalışıyoruz, yerinde kanıtlar, sorgulamalar ve benzeri şeyler elde ediyoruz. Özel bir araştırma teşkilatı kuruyoruz. Ayrıca şimdi ve önümüzdeki günlerde bölgede polis varlığının artması şeklinde güvenlik oluşturucu önlemlerle çalışacağız” diyor.

Gece yarısına doğru bu sefer Södermanland’ın Nyköping yerleşim yerinde saat gece yarısına yaklaşırken yine silah sesleri duyuldu. Bu kez de 20’li yaşlarda bir genç bir okul bahçesine yakın yerde silahla yaralanmış olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan genç orada yaşamını yitirdi.

Polis olay yerini güvenlik şeridine alarak gerekli tekniksel incelemesini ve soruşturmasını gece boyunca sürdürdü. Polis yetkilisi  Johan Levin, “Bütün gece bununla geniş bir alanda çalıştık ve gün boyu devam ettik. Bildiğimiz şey, kişinin bir tür silahla vurulduğu biliyoruz. İncelemelerimizde kaç el ateş edildiğini çıkarmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

MÄRSTA’DA CİNAYET

Stockholm’un kuzey semti Märsta’da bir apartman dairesinde 55 yaşlarında bir kişi öldürüldü. Olay yerine gelen polis apartman dairesinde bir kadın ile bir erkeği gözaltına aldı. Polis öldürülen kişi ile gözaltına aldığı zanlılar arasındaki ilişkiyi iyi bir biçimde bildiklerini söylüyorlar.

Stockholm bölge polisi basın sözcüsü Ola Österling, şüpheli erkeğin 35 yaşlarında olduğunu ve olay yerinde kadınla birlikte gözaltına alındığını yineleyerek, “Biri şüpheli fail, diğeri ise kışkırttığından şüpheleniyoruz. Şu anda kimin şüpheli olduğunu tam olarak dışarıya  söyleyemiyoruz” diyor.

İsveç Södermanland Eskilstuna Nyköping Nyfors Stockholm Märsta cinayet silahlı saldırı Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ