İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUM

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugün düzenlediği basın toplantısında Cuma gününden Salı günü 14.00’e kadar 5 kişi artışla 5 870 virüsten yaşamını yitirdiğini duyurdu. Vaka sayısı 89 436 olurken hastanelerde 2 594 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUM
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUM Admin
Bu içerik 810 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te son dört günde koronavirüsünden 5 kişi yaşamını yitirirken toplam 5 870 can mal oldu. Vaka sayısı 89 436 ve hastanelerde de 2 594 kişi tedavi görüyor.  Geçen hafta 140 bin kişiye test uygulandığı ve bunlardan yüzde 1,5’inin pozitif çıktığı belirtildi.

Koronavirüsünün yaz sonrası özellikle Stockholm Bölgesinde artmaya başladığı görülüyor. Son dört günde 1 100’ün üzerinde yeni vaka görüldü. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “İnsanların başkentin yakında ciddi bir durumda karşı karşıya bulunuyor. Bugün, gelişmeyi yavaşlatmak için bir dizi önlemleri tartışıyoruz. Şimdi yazdan sonra enfeksiyonun yayıldığı yerlerin muhtemelen epeyce iş yeri olduğunu biliyoruz” yorumunu yapıyor.

Epidemiyolog Tegnell İsveç’in virüsle mücadelede başarılı olduğunu savunurken, “Bütün ülkeler kendi başarı örneklerini bulacaklar. İsveç'in başarısı, sağlık hizmetlerimizi yürütmeye devam edebilmemizdir. Bizim bilmemiz gereken şey, virüsün yayılma kaynakların mevcut olduğudur. İnsanın nerede harekete geçmesi ve önlemleri almasıdır.” diyor.

İsveç koronavirüs ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stockholm Bölgesi test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ