İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te bugün koronavirüsünden 6 kişi yaşamını yitirdi. Koronavirüsünden ilk ölümün gerçekleştiği 11 Marttan bu yana 5 876 kişi canından olmuş oldu. Vaka sayısı 89 756 ve hastanelerde 2 596 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 435 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te bugün koronavirüsünden 6 kişi yaşamını yitirdi. Koronavirüsünden ilk ölümün gerçekleştiği 11 Marttan bu yana 5 876 kişi canından olmuş oldu. Vaka sayısı 89 756 ve hastanelerde 2 596 kişi de tedavi görüyor. Başkent Stockholm’da yayılmayı önlemek için alınabilecek önlemler tartışılıyor.

İsveç Meclisi, hükümetin korona krizi nedeniyle onuncu kez yaptığı değişiklik bütçesine lehine oy kullandı. Bu yapılan değişiklik, ​​diğer şeylerin yanı sıra, genişletilmiş satış desteği, şirketlerini şahıs şirketi olarak yönetenler için destek ve kültür ve spor için ek destek anlamına geliyor Toplamda bu 17 milyarın biraz üzerinde. 7 milyar İsveç Kronunun büyük bir kısmı, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında keskin bir şekilde düşen gelirlerden zarar gören şirketlere verilen genişletilmiş destekten oluşmaktadır. Önceden kararlaştırılan destek sadece iki ayı kapsıyordu - Mart ve Nisan.

Pandemide cirolarının büyük bir kısmını kaybeden bireysel tüccarlar 3,5 milyar kronluk destek sağlanıyor. Ayrıca, hükümetin, işverenlerin hastalık ödemesi masrafları için devletin sorumluluk üstlendiği dönemi belirli bir düzeyin üzerine uzatması ve çalışanların ilk hastalık gününde yeterlik dönemi kesintisinin büyük bir kısmından kaçınması için 3,9 milyar kron ayırıyor.

İsveç'te korona enfeksiyonuyla mücadelede yerel kısıtlamalar gelebileceği belirtiliyor. Artan testler, okulların kapatılması, ağız maskesi ve kalabalıkların kısıtlanmasına kadar her şey olabilir. Dagens Nyheter Gazetesine bir demeç veren devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için oldukça kısa çabalar hayal ettik, en fazla birkaç ila üç hafta sürebilir” diyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu daha önce İsveç'te muhtemelen bir korona dalgası olmayacağını söylemişti. Ancak, yerel salgınlar olabilir ve ardından yerel kısıtlamalar gerekebilir. Salı günkü basın toplantısında devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, yerel kısıtlamaların artırılmış testler, okulların kapatılması, ağız maskesi ve kalabalıkların kısıtlanması olabileceğini dile getirdi.

İsveç koronavirüsü İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stockholm İsveç Meclisi bütçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ