İSVEÇ’TE PİZZACI GÜNLÜK KAZANCINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞLADI

Oskarshamn'da Pizzeria Viktoria’nın sahibi Kadir Gümüş Salı günkü günlük kazancının tamamını hastanede çalışan sağlıkçılara bağışladı. Pizza dükkanı o gün tarihin rekorunu kırdı. Günlük gelir 60 470 kron olarak yazar kasada gözüktü.

İSVEÇ’TE PİZZACI GÜNLÜK KAZANCINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞLADI
İSVEÇ’TE PİZZACI GÜNLÜK KAZANCINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞLADI Admin
Bu içerik 924 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te kornavirüsü iş yaşamını, çalışanları ve özellikle de sağlıkçıları derinden etkiledi. Büyük bir özveriyle hastalara yardım etmeye, onların iyileşmeleri için çalışan sağlıkçılar virüsün büyük tehdidi altında bulunuyorlar. Bu durumu gören Oskarshamn’da pizzacılıkla uğraşan Kadir Gümüş adlı vatandaş kendisi de bir özveride bulunarak duyurduğu ilanla Salı günkü kazancını sağlıkçılara bağışlıyor.

Aftonbladet Gazetesinin haberine göre, Kadir Gümüş, günlük kazancının o gün için 60 470 kron (51 642 TL) olarak yazar kasasında görülmesinden oldukça memnun kalarak, ”Oskarshamn halkı tüm övgüye değer” açıklamasını yapıyor.

Kadir Gümüş, işyerinin normal olarak günlük gelirinin 5 000 kron (4 200 TL) olduğunu belirterek, ”Bu Salı günü işyerimiz büyük bir rekor kırmıştır” diyor.

Pizzacı, günlük paranın tamamının Oskarshamn Hastanesi'ne bağışlanacağını birkaç gün önceden duyurarak rekor miktarda para toplamayı başarıyor.  Normalden on kat daha fazla olan geliri , ”ve şimdi her şey sağlık bakım kahramanları için” diyerek bağışlıyor.

Gazeteye göre Kadir Gümüş, ”60.470 kron aldık. Hâlâ inanamıyoruz. İnanılmaz bir başarıydı ve tarif etmesi zor. İnsanlar yiyecek almak için sokakta kuyruğa girdi, herkes yardım etmek istedi. O gün 650'den fazla pizza pişirdik” ifadelerini kullanıyor.

Kadir Gümüş İsveç’e 17 yıl önce geliyor. Bu davranışın iki farklı boyutu olduğunu ifade etmeye çalışıyor. Kadir’ göre bu bir ölçüde de ”geri verme yöntemi” ve ayrıca her zaman sağlık hizmetleri için büyük bir şeyler yapabilme özlemi olarak değerlendiriliyor.

Fotoğraf: Aftonbladet

İsveç Oskarshamn Pizzeria Victoria Kadir Gümüş günlük gelir Sağlıkçılar koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ