BAŞBAKAN LÖFVEN: “ÇOK İNSANLI EV EĞLENCELERİNDEN KAÇININ!”

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında konuşan Başbakan Stefan Löfven, “Çok insanlı ev eğlencelerinden kaçının” uyarısında bulundu. Bugünkü basın toplantısında 2 kişinin birisi genç olmak üzere virüsten yaşamını yitirdiği ve sayının 5 878 ulaştığı açıklandı. Vaka sayısı 90 289 ve hastanelerde 2 598 kişi de tedavi gördüğü belirtildi.

BAŞBAKAN LÖFVEN: “ÇOK İNSANLI EV EĞLENCELERİNDEN KAÇININ!”
BAŞBAKAN LÖFVEN: “ÇOK İNSANLI EV EĞLENCELERİNDEN KAÇININ!” Admin
Bu içerik 403 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Basın toplantısında hem Başbakan Stefan Löfven hem de Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell, korona krizinin henüz sona ermediğini söylediler. Ancak hükümet herhangi bir yeni kısıtlama getirmiyeceği de belirtildi.  Tegnell, “Kriz bitmedi, şu an çok uzak görünüyor. Fakat şimdiye kadar yaptığımız şeyden sonra zevk alacağız, şimdi yanlış yaparsak şey daha sonra acı çekeceğiz” değerlendirmesini yapıyor.

Bugünkü basın toplantısında 2 kişinin birisi genç olmak üzere virüsten yaşamını yitirdiği ve sayının 5 878 ulaştığı açıklandı. Vaka sayısı 90 289 ve hastanelerde 2 598 kişi de tedavi görüyor.

Başbakan Stefan Löfven, “İşverenler, çalışanların uzaktan çalışması için fırsatlar yaratmaya çalışmalıdır. Çalışanlar ise, yapabiliyorlarsa evden çalışsınlar. Ellerin sık sık yıkanması ve iyice ovulması iyi olur. Kamuya açık ortamlarda olduğunuzda mesafenizi koruyun. Kendinize çok yaklaştığını hissettiğiniz kişileri uyarın. Tanıdığınız arkadaşlarınıza, dostlarınıza sarılmayın. Sıkışık ev partilerine hayır deyin. Özellikle sıkışık ev partileri düzenlemeyin. Fırsatınız varsa toplu taşıma araçlarından kaçının. Ne kadar üzücü olursa olsun, İsveç halkına verilen mesaj, sabır etmemiz ve sabırt etmemiz gerektiğidir” biçiminde görüşlerini dile getirdi.

 İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nda çalışan devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell ise, İsveç'teki mevcut enfeksiyon durumu hakkında da endişeli olduğunu dile getirirken, “İsveç'te bile maalesef zayıf bir yükseliş yaşıyoruz. Yavaş ama kesinlikle yanlış yöne gidiyor, bahsettiğimiz bir şey sonbaharda işyerine döndüğümüzde olabilir. Muhtemelen işe geri dönmek ve evden bu kadar fazla çalışmamakla ilgili mesele, muhtemelen bizim için virüsü daha yaygın hale getiren en büyük farklılıklardan biridir” yorumunu yapıyor.

İsveç koronavirüs Covid-19 İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Başbakan Stefan Löfven Anders Tegnell eğlence kaçınmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ