AKCİĞERDEKİ JÖLE TOPLANMASI BUGÜN TEDAVİ EDİLEBİLYOR

Akciğerlerde jöle (gelé) birikmesi covid-19 hastalarında ölüme yol açıyor. Akciğerin jöleden dolayı şişerek ağırlık kazanması ölüm nedeni olarak görülüyor.

AKCİĞERDEKİ JÖLE TOPLANMASI BUGÜN TEDAVİ EDİLEBİLYOR
AKCİĞERDEKİ JÖLE TOPLANMASI BUGÜN TEDAVİ EDİLEBİLYOR Admin
Bu içerik 573 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Akciğerlerdeki jöle, covid-19 ile enfekte kişilerin neden şiddetli akciğer ağırlığına sahip olduğunu ve bazı durumlarda öldüğünü açıklanabilir. İsveçli araştırmacıların keşfi mevcut ilaçlarla tedavi edilebileceğini gösteriyor. Umeå Üniversitesi'nde profesör ve aynı zamanda başhekim olan Anders Blomberg, ”Buna inanıyorum, itiraf etmeliyim., aksi takdirde bu çalışmayı yapmazdık” diyor.

Aftonbladet Gazetesinde yer alan habere göre, akciğerlerde jöle birikmesi ve akciğerin şişmesine, büyümesine neden olması covid-19 hastalarında ölüme yol açıyor. Göğüs hastalıkları profesörü ve Umeå Üniversitesi'nde başhekim olan Anders Blomberg, artık hangi maddenin akciğerlerde jöle oluşumuna katkıda bulunduğunu gösterebilir. Bu maddeye hiyalüronan adı verilir ve hiyalüronan moleküllerinin iltihaplı durumlarda çok arttığı zaten bilinmektedir” yorumunu yapıyor.

Profesör Anders Blomberg, ” Bu, neden akciğer ağırlığı aldığınızın bir açıklaması olabilir. Hiyalüronan molekülü, suyu bağlama konusunda muazzam bir yeteneğe sahiptir. Durdurulamayacak miktarda oluşmuşsa akciğerler su ile dolacaktır. Tabiri caizse içeriden boğulabilirsiniz. Solunum yetmezliğine neyin katkıda bulunabileceğini bulduktan sonra uzun vadede tedaviler için önümüz açılıyor. Bugün covid-19 da akciğer ağırlığı için kayıtlı bir ilaç yok. Ancak hayal edebileceğiniz farklı modeller var” değerlendirmesini yapıyor.

Anders Blomberg, daha sonraki çalışmalardan sonra kullanılabilecek, halihazırda mevcut maddelerle birlikte üç olası tedaviyi listeleri sunuyor ve ekliyor, ”Bir yandan kortizonun şiddetli korozide olumlu etkisi olduğunu ve kortizonun hiyalüronan üretimini azalttığını biliyoruz ve bilinen bir şey. O halde, hiyalüronanı daha küçük bileşenlere ayıran ve böylece jöleyi çözen bir enzimi soluyabilmeniz için tamamen teorik olarak olasılıklar vardır. Bunu Bilmiyoruz. Ancak insanlar üzerinde test edilmedi. Ama teorik olarak işe yarayabilir” ifadelerini kullanıyor.

Koronavirüs Covid-19 akciğer jöle jöle toplanması tedavi Anders Blomberg Umeå Üniversitesi Başhekim Göğüs Hastalıkları Kortizon Aftonbladet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ