STOCKHOLM POLİSİ GİZLİ SİLAH DEPOLARI BULDU

Stockholm Polisi bir ihbar üzerine gece boyunca Stockholm’un kuzey semtleri Upplands Väsby ve Solna’da yaptığı aramalarda iki tane gizli silah deposuna ulaştı. 6 kişi gözaltına alındı.

STOCKHOLM POLİSİ GİZLİ SİLAH DEPOLARI BULDU
STOCKHOLM POLİSİ GİZLİ SİLAH DEPOLARI BULDU Admin
Bu içerik 614 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm Polisi bir ihbar üzerine gece boyunca yaptığı aramalarda iki adet gizli silah deposu buldu. Stockholm’un Upplands Väsby ve Solna semtlerinde ele geçirilen silahlarla birlikte 6 kişi gözaltına alındı. Stockholm Polis sözcüsü Eva Nilsson, “Belinde silah olan bir kişi hakkında alarm aldık” diyerek operasyonun bu nedenle başlatıldığını ifade ediyor.

Stockholm Polisi basın sözcüsü Eva Nilsson, “gidip kontrol ettik ve daha sonra ciddi bir silah suçundan şüphelenilen kişiyi tutukladık. Silahlı kişiyle ilgili alarm Cuma gecesi saat 19.00'dan hemen önce polise ulaşmıştı” diyor.

Aftonbladet gazetesinin haberine göre, tutuklamayla ilgili olarak bir adres araştırılmış olmalı. Orada, polisin çok sayıda ateşli silah ve dinamit içeren bir silah deposu bulduğu söyleniyor. Bu konuda Eva Nilsson, “Bu devam eden bir soruşturma olduğundan herhangi bir soruşturma önlemi hakkında yorum yapamam” değerlendirmesini yapıyor.

Ayrıca gazetenin haberine göre, bir başka silah deposu hakkında Solna'da araştırma yapılıyor. Fakat  polis bu olay hakkında çok gizlilik gerekçesiyle bilgi vermiyor. Solna'daki silah deposu teknik bir soruşturma süresince kordon altına alınıyor ve silahlar ortaya çıkarılıyor.

Stockholm Başsavcılığın açıklamasına göre, Solna'daki ortaya çıkarılan gizli silahlar sonrasında bir erkek ve bir kadın olmak üzere iki kişi, ciddi bir silah suçu şüphesiyle muhtemelen tutuklanacaklar. Bilgiye göre iki silah deposunun birbiriyle bağlantısı olmadığı ileri sürülüyor.

Stockholm Stockholm Polisi Upplands Väsby Solna silah deposu gizli Eva Nilsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ