İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM

İsveç’te koronavirüsünde az da olsa artış görülüyor. Cuma gününden bu yana 10 kişi yaşamını yitirirken toplma ölüm olayı 5 890 oldu. Vaka sayısı 92 466 ve hastanelerde 2 605 kişi de tedavi altında tutuluyor.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM
İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM Admin
Bu içerik 644 kez okundu.

İsveç bazı alanlarda yapılacak etkinlikler için kademeli olarak katılımcı sayısını müzikli restoranlarda 8 ekimden sonra 200 kişiye  kadar ve spor etkinliklerinde oturmalı durumlarda 15 ekimden sonra 500 kişiye kadar izin verileceğini duyurdu. İsveç’te az da olsa yeni vakalarda artış var. Geçen hafta yapılan 130 bin kişilik test sonucu bunların yüzde 2,4’ünde pozitif vaka görüldü. Bir önceki hafta 140 bin kişlik test sonucu yüzde 1,6 kişi de pozitif durumla karşılaşılmıştı. Son iki hafta içerisinde 3 bin dolaylarında yeni vakanın ortaya çıktığını görüldü.

Cuma gününden bu yana 10 kişi yaşamını yitirirken toplma ölüm olayı 5 890 oldu. Vaka sayısı 92 466 ve hastanelerde 2 605 kişi de tedavi altında tutuluyor.

Bu durumu Ulusal Halk Sağlığ Daire Başkanı Karin Tegmark Wisell, “Ayrıca her hafta bildirilen düşüş sayımızda artış oldu, hâlâ nispeten düşük bir seviyedeyiz. İlkbahardan geriye dönüp bakarsanız, o zamanlar erken seviyelere yaklaşmaya başlıyoruz gibi görünüyor, ancak o zaman size testlerin bugün tamamen farklı bir seviyede olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bunun bir artış olduğu konusunda net olmalıyız. Düşük rakamlardan geliyor ama çok ciddiye alınmalıdır” yorumunu yapıyor.

Öte yandan Sağlık ve Hasta Bakım Genel Müdürü  Björn Eriksson düzenlediği basın toplantısında, ”Stockholm'luların rahatlamaya başladığını ama enfeksiyonun yayılmasını uzak tutmayı başaramamamız hepimiz için bir başarısızlık” diyor. Devamla, ” Şu an Stockholm Bölgesinde artan enfeksiyon yayılmasıyla ilgili durumu ciddiye alıyoruz” ifadelerini kullanıyor

İsveç koronavirüs artış test Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ