İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 3 ÖLÜ

İsveç’te bugün Ulusal halk sağlığı Kurumu tarafından düzenlenen basıntoplantısında yapılan açıklamalarda 3 yeni ölüm artışıyla koronavirüsünden canını yitirenlerin sayısı 5 893 oldu. Vaka sayısı 92 863 ve hastanelerde tedavi altında ise 2 605 kişi bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 3 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 3 ÖLÜ Admin
Bu içerik 452 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında koronavirüsünde yavaşlamanın gözlemlendiğini ama ne zaman biteceği konusunda bir şey söylemenin henüz daha erken olduğunu ama gelecek yıl sonbahar aylarında bitmiş olabileceğini tahmin ettiklerini dile getirdi. Tegnell, “Kesinlikle bu yıl bitmeyecek” dedi.

Devlet epidemiyoloğu Tegnell, “Önümüzdeki yıl sakin bir yaz olur ve sonbahara herhangi bir büyük salgın olmadan girerseniz, o zaman WHO bu durumun karşısında kendisini güvende hissedebilir” yorumunu yaptı.

Anders Tegnell'den önceki devlet epidemiyoloğu Johan Giesecke bu konuda daha da temkinli düşünüyor. “Sanırım uzun zaman alacağa benziyor. Ne kadar zaman alacağını söyleyemem ama aylarca sürecek bir durum olduğunu söyleyebilirim” diyor.

Giesecke, görevli olduğu kurluşun koronavirüs gibi çeşitli virüsleri ve enfeksiyon risklerini nasıl ele alması gerektiğine ilişkin stratejiler geliştirmek olan DSÖ içinde uzman bir grup olan STAG-IH'nin ("Bulaşıcı Tehlikeler için Stratejik ve Teknik Danışma Grubu") başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. STAG-IH'nin "[pandeminin sonunu] hiç tartışmadığını vurguluyor. Giesecke, “Daha yeni başlıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

NORVEÇ ÖNLEMLERİ HAFİFLETİYOR

Başbakan Erna Solberg, Norveç belediyelerinin enfeksiyon ve enfeksiyon takibinin yayılması üzerinde daha iyi kontrol sahibi olduğunu ve bu nedenle kısıtlamaların bir şekilde hafifletilebileceğini söyledi.

Başbakan, “Şu anda Mart ayında kapattığımızdan farklı bir durumdayız” diyor. Çeşitli grup eğitimlerine adım adım tekrar izin verilecek ve en fazla 200 kişilik gruplara ayrılmış açık hava etkinliklerine en fazla 600 kişinin katılmasına izin verilecek. Sabit koltuklu etkinlikler için, 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren yalnızca bir metre mesafe - veya boş koltuk - geçerli olacaktır.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Johan Giesecke Norveç DSÖ STAG-IH Erna Solberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ