İSVEÇ’TE KORONADA BİR GÜNDE YENİ VAKA SAYISI 752 OLDU

İsveç’te korona virüsünden yeni vaka sayısı son 24 saatte 752 olurken ölüm vakası yaşanmadı. 5 893 kişi şimdiye kadar yaşamını yitirmiş durumda. Yeni vaka sayısıyla birlikte toplamda 93 615 kişi virüse yakalanmış oldu. Hastanelerde 2 605 kişi tedavi altında görürken bunlardan 24 tanesi yoğun bakım ünitelerinnde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADA BİR GÜNDE YENİ VAKA SAYISI 752 OLDU
İSVEÇ’TE KORONADA BİR GÜNDE YENİ VAKA SAYISI 752 OLDU Admin
Bu içerik 494 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında yaz öncesinden bu güne kadar son 24 saatte koronavirüsünde en yüksek yeni vaka olayı gerçekleşti. Bugün görülen 752 artışla böylece vaka sayısı 93 615’e yükseldi. Son 24 saatte yeni bir ölüm olayı yaşanmadı ama sayı 5 893 olarak kuzey ülkeleri arasındaki yüksek oranı korouyor. 2 605 kişinin tedavisi devam ediyor bunlardan 24 tanesi yğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

Bugünkü basın toplantısında devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell kendisini hasta hissedenleri evde kalmalarını öğütlerken, kurumların kendileriyle iletişime geçeceğini belirtti. Koronavirüsünden İsveç’te en fazla etkilenen bölge olarak başkent Stockholm bulunuyor. Stockholm’da vaka sayısı 25 459 olurken yaşamını yitirenlerin sayısı 2 405 olarak kayıtlara geçti.

Anders Tegnell riskleri azaltmak için, “Enfeksiyonu azaltmak için neler yapabileceğimize baktık. Enfeksiyonun büyük bir kısmı evde gerçekleşiyor ve bu nedenle, covid-19 almış biriyle yaşayan kişilerin riskleri azaltmak için bir hafta evde kalmasının makul olduğunu düşünüyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğünden Thomas Lindén, “Nisan ayında 558 kişinin yoğun bakım ünitelerinde tedavi görürürken bu sayının 11 Eylülde 12’ye düştü. Bugün ise ikiye katlayarak 24 oldu. Bunlar o kadar küçük rakamlar ki, bunun bir trend kırılması mı yoksa yukarı doğru geçici bir sıçrama mı olduğunu söylemek zor” diyerek virüs konusunda kaygılarını ifade ediyor.

Danimarka ve Norveç’te virüsün yayılması sürüyor. Finlandiya’da az da olsa virüs kendini gösteriyor.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü yeni vaka artış Danimarka Norveç Finlandiya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ