İSVEÇ: KENDİ UZAY SAVUNMAMIZA İHTİYACIMIZ VAR

İsveç kendi uzay savunmasına ihtiyacı olabileceğini ileri sürerek adımlar atmak istiyor. İsveç Kraliyet Askeri Bilimler Akademisi üyesi Mats Helgesson İsveç Radyosu sabah programı P1’e verdiği demecinde,”sorunun şimdilerde tartışılması gerekir Önemli olabilecek hem pasif hem de aktif önlemler var” ifadelerini kullanıyor.

İSVEÇ: KENDİ UZAY SAVUNMAMIZA İHTİYACIMIZ VAR
İSVEÇ: KENDİ UZAY SAVUNMAMIZA İHTİYACIMIZ VAR  Admin
Bu içerik 415 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Amerika Birleşik Devletleri'nde geçen yıl bir askeri uzay kuvvet uydusu fırlatıldı. İsveç Kraliyet Askeri Bilimler Akademisi şimdi İsveç'in kendi uzay savunmasına ihtiyaç duyup duymadığını tartışıyor, İsveç Radyosu raporlarına göre. P1 sabah programında emekli hava kuvvetleri şefi Mats Helgesson, ”Ülkemizin büyük bir bölümü teknolojiye bağımlıdır ve büyük bölümü uzay hizmetlerine dayanmaktadır. Bir karışıklık yaşanırsa, bu tüm toplumu etkiler” görüşünü dillendiriyor.

Ayrıca şöyle devam diyor: ”Önce uzaydan ne istediğimizi düşünmelisiniz. Her şeyden önce, orada ne olduğunu, başımızın üzerinde neyin hareket ettiğini, bu şeylerin neler yapabileceğini ve bilgiyi onları gönderen kişiye nasıl aktarabileceklerini takip etmektir. Ayrıca uzaydan bilgi toplama konusunda belki de kendi yeteneğinize sahip olma ihtiyacı da vardır. Tam savunma için önemli olabilecek hem pasif hem de aktif önlemler vardır” yorumunu yapıyor.

Helgesson'a göre İsveç, bu durumda "büyük bir makinede bir bağlantı" olacaktır. Aynı zamanda ”Hiçbir ulus tüm dünyayı her zaman kapsayamaz ve takip edemez, işbirliği gereklidir” diyor.

İsveç Uzay Savunması Uzay ABD İsveç Kraliyet Askeri Bilimler Akademisi Mats Helgesson İsveç Radyosu P1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ