GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ HASTANEYE PATLAYICI İLE GELDİ

Göteborg Mölndal Hastanesi'ne tehlikeli bir maddeile geldiğinden şüphelenilen bir kişi geldikten kısa sonra, bulunduğu yer kordon altına alındı ve bomba uzmanları olay yerine çağrıldı. Tehlikeli madde daha sonra kişinin Gårdsten'deki dairesinde patladı ve o yer de kordon altına alındı.

GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ HASTANEYE PATLAYICI İLE GELDİ
GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ HASTANEYE PATLAYICI İLE GELDİ Admin
Bu içerik 644 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis, şüpheli nesne hakkında Perşembe sabahı saat 5'ten hemen önce uyarıldı. Bu durum, ellerinden yaralı olarak içeri giren kişiden şüphenilmesi ve polise bildirilmesiyle ortaya çıktı. Kişi, 50'li yaşlarında olduğunu ve nesneyi bulduğunu oradan da Gårdsten'deki dairesine götürdüğünü belirtti. Dairede, maddenin patladığını ve parçaları bir torba içinde hastaneye götürdüğünü ve acil servis girişinin dışında bıraktığını söyledi. Bunun üzerine olay yerine polis çağırıldı.

Saat 07'den hemen önce, ulusal bomba ekibi, nesnenin hastaneye bırakılan kısımlarını araştırmak için olay yerine geldi. Batı bölgesi polis sözcüsü Thomas Fuxborg, “Hastanedeki çalışmalarımız bittikten sonra kişinin dairesine gideceğiz” ifadelerini kullanıyor. Saat 07.30 dolaylarda bomba imha ekibi nesneyle ilişkili çalışmalarını tamamlamış ve hastanedeki barikatlar kaldırılmıştır.

Polis, genel tehlikelimadde, yanıcı ve patlayıcı maddeler yasasının ihlal edilmesine ilişkin bir ön soruşturma başlattı. Polise göre, şu anda hastanede tedavi gören kişi, olaydan dolayı şüpheli konumunda bulunuyor. Polis sözcü Thomas Fuxborg, “Yarasının ağır deği ve yasa gereği hastanede tutuklandı ve tedavi sonrası Mölndal'dan erekli yere götürülecektir” diyor.

HELSİNGBORG’DA PATLAMA

İsveç’in güney kenti Helsingborg’da gece bir apartman balkonunda patlama meydana geldi. Polis olayda can kaybı ve yaralanan olmadığı ama maddi hasar meydana geldiğini açıkladı.

Gece boyunca küçük bir alan kordon altına alındı. Güçlü bir patlama olduğu belirtiliyor. Kvällsposten gazetesine göre de bölgede oturan bir kişi, “Kanepenin arkasına atladım ve sonra hâlâ tamamen farklı bir sokakta yaşıyorum” diyor. Gazeteye başka bir kişi de "Korkunç patlama" diye yazıyor.

Sabah teknisyenler ve ulusal bomba ekibi olay yerinde hazırdı ve barikatlar kırıldı. Bölge polis sözcüsü Lars Lindwall, “Teknisyenler ve ulusal bomba ekibi, patlamanın ardında ne olduğunu araştırmak için gece olay yerindeydi. Bir çeşit patlama 

İsveç Göteborg bomba patlama Helsingborg Möndals Hastanesi Gårdsten tehlikeli madde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ