İSVEÇ’TE HAFTA SONU KORONADA SON DURUM

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu haftanın son basın toplantısını yaptı. Basın toplantısında son 24 saatte 2 kişinin yaşamını yitirirken toplamda 5 894 oldu. Vaka sayısının 98 451 ve hastanelerde 2 624 kişinin de tedavi gördüğü açıklandı.

İSVEÇ’TE HAFTA SONU KORONADA SON DURUM
İSVEÇ’TE HAFTA SONU KORONADA SON DURUM Admin
Bu içerik 589 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu basın toplantısında vaka sayısının artışına dikkat çekilirken ölümlerin düşük seviyede seyrettiğini, hastanelerde tedavi görenlerde ise fazla bir artış olmadığı belirtildi. Kurumu’nun sşn verilerine göre şimdiye kadar 5 894 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı 98 451’e yükseldi ve hastanelerde 2 624 kişinin de tedavi altında olduğu açıklandı.

Korona virüsü Stockholm’un gözde semtlerinden olan Östermalm, södermalm ve Norrmalm semtlerinde 10 bini kişinin 9 -10’nunda yeni vakaya rastlandığı belirtilirken Spånga-Tensta och Rinkeby-Kista gibi göçmen ağırlıklı semtlerde ise bu sayının 2 -3 dolaylarında seyrettiği vurgulandı. Östermalm, södermalm, Norrmalm bunlara ek olarak Liljeholmen ve Hägersten semtlerinde yeni 76 vaka görüldü.

Doçent oktor Peter Brodin Svenska Dagbladet Gazetesine,  “Stockholm'de farklı görünmesinin bir nedeni, bu bölgelerin (göçmenlerin oturduğu semtler) enfeksiyondan çok etkilenmiş olması ve bağışıklığın daha yüksek olabilmesiyle açıklanabilir” ifadelerini kullanıyor.

Peter Brodin devamla, “Farklılıkların tam olarak neye bağlı olduğunu bilmek zor olsa bile enfeksiyonun yayılmasında belirli bir rol oynaması gerektiğini” söylüyor.

Svenka Dagbladdet (SvD), Salı günü Stockholm bölgesinde 4'ü yoğun bakım ünitesinde olmak üzere covid-19 hastası 34 kişinin tedavi gördüğünü yazıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüs Stockholm Östermal Södermalm Norrmalm Liljeholmen ve Hägersten Spånga-Tensta Rinkeby-Kista
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ