İSVEÇ KORONA VAKASINDA 100 BİNİ GEÇTİ

İsveç’te koronavirüsünde vaka sayısı 100 bini geçerek 100 654 rakamını gördü. Virüsten yaşamını yitirenlerin sayısı son dört günde 5 kişi artarak toplamda 5 899 oldu. Hastenelerde 2 634 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ KORONA VAKASINDA 100 BİNİ GEÇTİ
İSVEÇ KORONA VAKASINDA 100 BİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 756 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

 İsveç’te ilk vakanın görüldüğü 31 Ocak 2020 bu yana vaka sayısı 100 bini aşarak 100 654 oldu. Son dört günde virüsten yaşamını yitirenler 5 kişi artarak 5 899’a ulaştı. Hastanelerde ise 2 634 kişinin tedavisi sürüyor. Yeni vakalarda artış görülürken ölüm ve hastanelerde tedaviye alınanlarda düşüş devam ediyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell'e göre, enfeksiyonun yayılması İsveç'te ve küresel olarak artıyor. Tegnell, ”Maalesef birçok ülkede yanlış yönde devam ediyor. İzlanda'da şu anda büyük bir salgın var” yorumunu yaparken  Salı günkü basın toplantısında ”bu hastalık hiçbir yerde bitmedi ve hiç  dakimse kendini güvende hissedeme” diyor ve devam ediyor, “İsveç'te de bir süredir olumsuz bir gelişme yaşadık, ancak bu gelişme aynı hızlı olmasa da önüne geçemedik” görüşünü dile getiriyor.

Stockholm'da vakalarda artış gözlemlenierken aynı zamanda Uppsala ve Örebro'da da yayılma eğilimi gösteriyor. İsveç'te huzurevlerine yönelik ziyaret yasağı ekim başında kaldırılmıştı, ancak İsveç Halk Sağlığı Kurumu, evlerde vaka sayısının arttığının görüldüğünü belirtiyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Huzurevlerinin yayılmadan etkilenmeye başlayabileceğine dair bazı endişe verici işaretler görmeye başladık” diyor

Bugünkü basın toplantısında Tegnell, “Yeni vakaların yasaklama kararının kaldırılmasıyla ilişkilendirilip ilişkilendirilemeyeceği henüz netleşmedi” ifadelerini kullanıyor.

Enfeksiyonun yayılmasını tersine çevirmek için, İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu, 19 Ekim'den itibaren sınırlı bir süre için coğrafi olarak sınırlandırılmış bir alanda uygulanabilecek yeni genel kurallar üzerinde karar verdi.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu kendi internet sayfasında, “Yerel bölgeler göz önünde bulundurularak, virüsten etkilenen bölgelerdeki insanların toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmekten kaçınmaları, bulundukları yerlerden seyahat etmekten kaçınmaları, risk gruplarındaki insanları ve yaşlılar için özel barınma konumundaki insanları ziyaret etmekten kaçınmaları, insanların çoğunlukla bulunduğu restoranlara, spor salonlarına gitmekten ya da birlikte yaşamadığınız kişilerle birarada bulunmaktan ve mümkünse fiziksel temastan kaçının "diye yazıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell koronavirüsü İzlanda virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ