İSVEÇ’TE 21 BÖLGEDEN 17’SİNDE KORONAVİRÜSÜ YAYILIYOR

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun verilerine göre 21 bölgeden 17’sinde koronavirüsü vakalarında artış görülüyor. Bugünkü basın toplantısında 8 kişi artışla 5 907 kişinin yaşamını yitirdiği, vaka sayısının 101 332 ve hastanelerde 2 640 kişinin tedavilerinin sürdüğü açıklandı.

İSVEÇ’TE 21 BÖLGEDEN 17’SİNDE KORONAVİRÜSÜ YAYILIYOR
İSVEÇ’TE 21 BÖLGEDEN 17’SİNDE KORONAVİRÜSÜ YAYILIYOR Admin
Bu içerik 999 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te bölgeler arasında yayılma eğilimine geçen koronavirüsü alınan önlemlerin sıkılaştırılmasını gündeme getirdi. İsveç’in 17 bölgesinde artışlar gözlamlenirken nedenleri üzerinde tartışmalar sürüyor. Gençlerin umursamazlığı, sportif etkinliklerde (özellikle buz hokeyi) yapılan çalışamalara katılım sayısının fazla olması, toplu taşıma araçlarınındaki doluluk oranları başta gelen nedenler arasında bulunuyor.

Günlük olarak 100’ün altında görülen yeni vakalra eylül ayının sonlarına doğru 700 – 800’lere ulaştı. Bir üniversite kenti olan Uppsala’daki Akademi Hastanesi’nin iki bölümünde görülen yeni vakalar, bu kenti ilk sıralara taşıdı. Dolaysıyla Uppsala'da durum son haftalarda daha da kötüye gitti. Geçen hafta Üniversite Akademi Hastanesi, yayılmanın onları operasyonları iptal etmeye zorladığı konusunda yetkilileri uyardı. Rakamlar artık enfeksiyonun yayılmasında belirgin bir artış olduğunu gösteriyor. Test edilenlerin ortalama yüzde 1-2 pozitif testi - yüzde 7,5'e ulaştı

Genel olarak, kovid-19 ile hastaneye yatırılan hastaların sayısı hâlâ azdır ama, ancak artmaktadır. Sağlık bakımevlerinde yatan hasta sayısı artıyor. Uppsala'daki İl İdare Kurulu, bir belediyenin evde bakım hizmetinde küçük bir küme enfeksiyonu olduğunu ve başka bir belediyenin sağlık ve bakım personelinde enfeksiyon görüldüğünün doğruladığını yazıyor.

Bu nedenle sağlık hizmetleri de pek çok yerde hazırlıklarını yüksek derecede artırıyor. Ayrıca hem Stokholm'da hem de Stockholm’un kuzey bölgesi Norrtälje'de sağlık hizmetleri personeli alarma geçirildi. İsveç’in doğusundaki Blekingen bölgesinde sağlık hizmetleri, bölgesel bir özel sağlık yönetimi ile birleştirildi.

                                       Stockholm'da otobüs bekleyenler

İsveç’teki son duruma baktığımız zaman 5 907 ölü, 101 332 vaka sayısı ve 2 640 kişinin de tedavi altında bulunduğunu görülüyor. Yaşlı bakımevlerine yönelik ziyaret yasağının kaldırılması da buralarda yeniden sıkıntıların ortaya çıktğına işaret ediyor.

İsveç koronavirüs yayılma Stockholm Uppsala Akademi Hastanesi Norrtälje Blekinge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ