ORMINGE HALKEVİNDE YANGIN

Stockholm’un doğu semtlerinden Nacka Belediyesi sınırları içerisindeki Orminge’de halkevi’nde yangın çıktı. Bina kısa sürede alevler içinde kaldı. Polis, yangının kasıtlı çıkarıldığından şüpheleniyor.

ORMINGE HALKEVİNDE YANGIN
ORMINGE HALKEVİNDE YANGIN Admin
Bu içerik 514 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Nacka Belediyesi sınırları içeisindeki Orminge’deki halkevinde sabaha karşı saat 04.00 sularında yangın çıktı. Polis ve itfaiyeye haber verilmesinden sonra olay yerine gelen kurtarma ekipleri yoğun bir çalışmanın içerisine girdiler. Binanın iki katlı ve ahşap yapı olması yangının hızla yayılmasına neden oluyor.

Södertörn itfaiyesinden Patrick Johansson, “İki katlı ahşap bir yapıdır. 20 kere 50 metre. Biz geldiğimiz zaman yangının binanın kuzey kesiminde tamamen gelişmiş olduğunu gördük. Binanın çatı konstrüksiyonu çökmeye başladı ve sonrasında binadaki yangını sınırlamak bizim için çok zordu. Yani binanın tamamen yanması muhtemeldir” diyor.

Yangına neyin sebep olduğu henüz belli değil, ancak polis olayı kundakçılık olarak değerlendiriyor ve o yönde araştırma yapıyor. Stockholm Polisi basın sözcüsü Ola Österling, “Yangın alarmı çalmadan birkaç dakika önce hırsız alarmı çaldı, şu anda şüpheli bir failimiz yok, ancak gün içinde bunu araştırmaya devam edeceğimizi” açıklamasını yapıyor.

Stockholm Nacka Nacka Belediyesi Orminge Halkevi yangın kundaklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ