İSVEÇ’TE KORONADA 793 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun haftada dört gün düzenlediği koronavirüsüne ilişkin basın toplantısında bugünkü bilanço açıklandı. Vaka sayısı 793 artarak 103 200’e ulaştı. 8 yeni artışla 5 918 ölüm olayı gerçekleşirken 2 645 kişi de tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADA 793 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADA 793 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 794 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te tekrar tırmanışa geçen koronavirüsü vakaları insanları tedirgin etmeye devam ediyor. İnsanlar hem yasaklardan bıkkınlık getirdiklerini dile getirirken hem de  iyimser olmaya çalışıyorlar. İsveç’in 21 bölgesinden 17’sinde ciddi artışlar gözlemleniyor. Uyarı üzerine uyarı yapılıyor. Hijene dikkat edilmesi, zorunlu olmadıkça toplu taşıma araçlarının kullanılmaması, bulunulan yerleşim yerinden seyahat gezilerine çıkılmaması, kalabalık ortamlardan kaçınılması gibi bir sürü sürekli yinelenen uyarılar...

Avrupa ülkelerinde artışınciddi boyutlara ulaşması siyasal iktidarları fazlasıyla meşgul ediyor. AB liderleri biraraya gelerek koronavirüsüne karşı alınması gereken önlemler, yapılması gereken çalışmalar ve ekonomik yardımları görüşüyorlar.

İsveç’in batı kenti Göteborg’da hem Mayıs hem de Ağustos ayında koronavirüs testi pozitif çıkan 53 yaşındaki bir kadın için Sahlgrenska Üniversite Hastanesi'ndeki araştırmacılara göre, bu, İsveç'te bir kişinin covid-19 ile tekrar hastalandığı doğrulanmış ilk vaka kabul ediliyor.

İsveç’te son 24 saate göre son durum şöyle; vaka sayısı 793 artarak 103 200’e ulaştı. 8 yeni artışla 5 918 ölüm olayı gerçekleşti ve 2 645 kişi de tedavi altında bulunuyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüs covid-19 artış Göteborg Avrupa AB Sahlgrenska Üniversite Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ