SÖDERTÄLJE’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ

Stockholm’un 30 km güneybatısında bulunan Södertälje’de iki farklı silahlı saldırıda bir genç öldürüldü. Diğer silahlı saldırıda da bir kişi ağır yaralandı. Yaralanan kişi kendi olanaklarıyla hastaneye giiti. Hastane personeli durumu polise bildirdi.

SÖDERTÄLJE’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ
SÖDERTÄLJE’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 903 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Södertälje’nin Hovsjö semtinde gece yarısından sonra 02.30 sularında silah sesleri duyuldu. Olay yerine çağrılan polis ekipleri ağır yaralı 20 ya da 25 yaşlarında bir genç buldu. Hastaneye kaldırılan yaralı genç orada yaşamını yitirdi. Olayın akabinde bölgeye çok sayıda polis ekibi gönderildi. Bölge geniş çaplı olarak kordon altına alındı. Polis helikopteri de aramalara katıldı.

Diğer olay Södertälje merkezde meydana geldi. Bu saldırıda da bir kişi yaralandı. Yaralanan kişi kendi olanaklarıyla hastaneye gitti. Hastane personeli 00.45 sularında durumdan polisi haberdar etti. Polis sözcüsü Per Fahlström iki olayın birbirleriyle bağlantısı olmadığını ifade etti.

Silahlı saldırıda yaralanan kişinin  yaralanmaları şu anda hayati tehlikesi bulunmuyor. Polis, bir kişinin silah kullanmak şüphesiyle tutuklandığını açıkladı.

Polis sözcüsü Per Fahlström bu çatışmalar arasında herhangi bir bağlantı olmadığını yineleyerek, “Elbette buna çok dikkatli ediyoruz. Bu tür bir sonuca varmak için henüz çok erken, ancak her iki durumda da kapsamlı araştırma çalışmaları devam ediyor” değerlendirmesini yapıyor.

Södertälje mafyalaşmış sokak çetelerinin, akraba gruplarının oluşturduğu çeteleşmelerin olduğu bir semt olarak sürekli gündemde duruyor. Nüfusun yüzde 80’e yakınını göçmen kökenliler oluşturuyor. Polisin yayınladığı bir raporda bölgedeki siyasi partilerin içerisine sızmış, kurumların içerisinde olan politikacılardan söz ediliyor. İsveç polisi genelde 40’a yakın aşiret (klan) kökenli mafya gruplarının varlığından raporda bahsediyor.

Stockholm Södertälje Hovsjö silahlı saldırı polis mafya çete aşiret mafyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ