MALMÖ’DEKİ TESLA TEST GARAJINDA YANGIN ÇIKTI

Elektrikli otomobil Tesla’nın Malmö’de bulunan otomobil garajında yangın çıktı. 7 Tesla otomobili yandı. Polis, yangının kundaklama sonucu çıkmış olabileceğini ileri sürüyor.

MALMÖ’DEKİ TESLA TEST GARAJINDA YANGIN ÇIKTI
MALMÖ’DEKİ TESLA TEST GARAJINDA YANGIN ÇIKTI Admin
Bu içerik 767 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Elektrikli otomobil Tesla’nın Malmö’de bulunan garajında bu gece yarısından sonra saat 01.00 sularında yangın çıktı. Polisin ilk belirlemelerine göre yangın kundaklama olabilir. Polis mobesa kameralarını incelemeye aldı.

İtfaiye ekibi 300 - 400 metrekarelik alanda yangını söndürmeye çalıştı. İtfaiye yetkilileri, “Biz geldiğimiz zaman büyük bir duman bulutu ile karşılaştık” diyor. Söndürme çalışmalarının sonucunda yedi adet arabanın yandığı ortaya çıktı. Garajda olan araba akülerinin de ateş alması sonucu itfaiyenin işini zorlaştırdı.

İtfaiye yekilisi Magnus Köhlin, “300-400 metrekarelik alanda farklı yerlerde yedi arabada yangın görüldü. Söndürme çalışmaları yangının yayılmasını önlemek için önce binaya en yakın arabalarda yoğunlaştırıldı. İkinci adımda, diğer araçlarda da yangın söndürüldü” değerlendirmesini yapıyor.

Söndürme çalışmalarını anlatan Magnus Köhlin, “Söndürmenin zaman alacağını önceden biliniyordu. Araç aküsü olan elektrikli araçlarda yangın söz konusu olduğunda dikkatli olmak durumundayız. Kısıtlayıcı bir tavır aldık ve aynı zamanda dumanı da düşündük ve solumadık. Akü deposuna acele edip etmeyeceğinizi asla bilemezsiniz. Uzun zaman alacak ve çok su gerektirecektir” diyor.

Söndürme çalışmalarının sonlandırılmasından sonra bölge halkına yönelik uyarı ve kısıtlamalar yarım saat sonra kaldırıldı.

İsveç Malmö Tesla otomobil garaj yangın kundaklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ