İSVEÇ’TE SON 4 GÜNDE 4 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ

İsveç’te son dört günde yeni vakası 3 180 artışla 106 380 olurken sadece 4 kişi virüsten yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin genel toplamı 5 922’ye ulaşırken hastanelerde 2 653 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE SON 4 GÜNDE 4 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ
İSVEÇ’TE SON 4 GÜNDE 4 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ Admin
Bu içerik 538 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te yeni vaka artışlarında Stockholm’un 70 km kuzeyinde bulunan üniversite kenti Uppsala ilk sırayı alıyor. 33 kişi hastaneye sevk edilirken bunlardan 8 tanesi yoğun bakım ünitelerinde tedavi altına alındı.

Son üç haftada bölge, yaz aylarına kıyasla "önemli ölçüde daha yüksek bir enfeksiyon düzeyine" ulaştı. Bu nedenle, genel tavsiye şu anda Uppsala'da sıkı biçimde uygulamaya konuldu. Bu iki hafta boyunca geçerli olacaktır. Yetkililer temel olarak iki alanda çok dikkat istiyorlar: toplu taşıma ve sosyal ilişkiler. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Uygulamada, Uppsalalıların tavsiyelere uymak için artık daha dikkatli olması gerektiğini söylüyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

Anders Tegnell devamla, “Birlikte yaşadıklarınızdan başkalarıyla zaman geçirmekten kaçınmanız gerektiğini söylüyoruz. Sağlık hizmetlerini etkilemeye başlayan bu eğilimi kırmak için şimdi iki haftalık bir süre için çıtayı yükseltiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İsveç genelinde yoğun bakım ünitesi üzerinde fazla bir yük bulunmuyor ve dolaysıyla ülke genelinde görülen ölüm sayılarında olduğu gibi düşük seviyelerde kalmaktadır. Fakat bazı bölgelerdeki yeni gelişmelere Tegnell, “Ama giderek daha fazla yerde olumsuz bir gelişme var” diyor. İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu da huzurevlerinde dramatik bir değişiklik görmediklerini basın toplantıısnda dile getiriyorlar.

İsveç Stockholm Uppsala koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ