JÖNKÖPİNG’DE TÜRBANLI BİR KADINA HAKARETTEN PARA CEZASI VERİLDİ

İsveç’in güneydeki Jönköping kentinde türbanlı bir kadını aşağıladığı gerekçesiyle bir kadın mahkemece 40 günlük para cezasına çarptırıldı. Ayrıca 5 000 kron (yaklaşık 4 500 TL) tazminat ödemesine hükmedildi.

JÖNKÖPİNG’DE TÜRBANLI BİR KADINA HAKARETTEN PARA CEZASI VERİLDİ
JÖNKÖPİNG’DE TÜRBANLI BİR KADINA HAKARETTEN PARA CEZASI VERİLDİ Admin
Bu içerik 666 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Radyosu P4 Jönköping'e haberine göre bir kadın, türbanlı başka bir kadına hakaret ettiği için 40 günlük para cezasına çarptırıldı. Ayrıca 5 000 kron (yaklaşık 4 500 TL) tazminat ödemeye mahkum edildi.

Olay, türbanlı kadının çalıştığı bir eczanede meydana geldi. Durumdan rahatsız olan kadın şikayetçi oldu. Jönköping Bölge Mahkemesi’nce mahkum olan kadın, kenteki eczanenin bir müşterisiydi. Çalışanın türbanlı haline yorum yaparak, çirkin olduğunu söyledi. Kendisini, herhangi birinin onu türban takmaya zorlayıp zorlamadığını sordu. Eczanede çalışan kadının bu duruma üzüldüğü ve hayal kırıklığı yaşadığı belirtildi.

Olatfa suçlanan kadın mahkemede suçunu reddediyor. Fakat delillere hem tanıklar hem de bir mobesa kamerasının görüntüleri dahil ediliyor. Jönköping Bölge Mahkemesi’nce verilen karara göre, ayrıca bu durumdan oldukça rahatsız olan ve aşağılandığına inanan kadına 5.000 kron (4 500 TL) tanzimat ödemesine hükmediliyor.

İsveç Jönköping Jönköping Bölge Mahkemesi Türban ceza tazminat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ