İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA REKOR KIRILDI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında İsveç’te ilk koronavirüsünün görüldüğü 31 Ocak 2020 gününden bu yana en yüksek yeni vaka sayısına ulaşıldığı açıklandı. Son 24 saatte 3 254 kişi artışla vaka sayısı 121 167 oldu. Ölü sayısı 7 artışla 5 934 olurken hastanelerde 2 698 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA REKOR KIRILDI
İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA REKOR KIRILDI Admin
Bu içerik 723 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te son haftalarda artış gösteren korona vakalarında oran yüzde 80’lere ulaştı. Virüs en fazla artış gösterdiği üç bölge olarak Stockholm, Västra Götaland ve Östergötland ön plana çıktı. Geçen son iki hafta Uppsala kentinde önemli artışlar vardı.

Koruyucu hekim yardımcısı Maria Rotzén Östlund, “Yeni biten hafta için yüzde 80'lik bir artış olduğunu ve bu hafta artışın azaldığına dair herhangi bir işaret görmedik” ifadelerini kullanıyor.

Bu üç bölgede Stockholm, Västra Götaland, Östergötland ve bunlara ek olarak Uppsala ilinde 29 Ekim'den itibaren onu izleyen üç haftadan içerisinde Stockholm, Västra Götaland ve Östergötland bölgelerinde yaşayan herkesi şu önlemlere uymaya davet ediyoruz:

  • Mağazalar, alışveriş merkezleri, müzeler, kütüphaneler, hamamlar ve spor salonları gibi kapalı ortamlarda kalmaktan kaçının. Örneğin marketlere ve eczanelere gerekli durumlarda ziyaretler yapılabilir.
  • Örneğin toplantılara, konserlere, performanslara, spor antrenmanlarına, maçlara ve yarışmalara katılmaktan kaçının. Ancak bu, 2005 veya sonrasında doğan çocuklar ve gençler için spor eğitimi için geçerli değildir.  
  • Mümkünse, birlikte yaşadıklarınız dışındaki insanlarla fiziksel temastan kaçının. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, bir parti veya benzeri bir sosyal toplantı düzenlemek veya katılmaktan caydırma anlamına gelir.
  • Bakım ziyaretleri ve tıbbi muayeneler gibi gerekli yakın temas konsey tarafından karşılanmaz. Bununla birlikte, covid-19 semptomları olan herkesin başkalarıyla yakın temastan kaçınması gerektiğini unutmamak önemlidir.

İşletmeler ve işyerleri için daha sıkı tavsiyeler öneriliyor:

  • Mağazalar, alışveriş merkezleri, spor tesisleri ve işyerleri gibi faaliyetler de daha katı tavsiyeler kapsamındadır
  • Tüm faaliyetler, yerel covid-19 salgınları durumunda herkesin genel tavsiyeleri takip edebilmesi için önlemler almalıdır. Bu, örneğin, işletmenin aynı zamanda ziyaretçi sayısını en aza indirdiği anlamına gelebilir.
  • İşverenler, çalışanların yerel covid-19 salgınları için genel yönergeleri takip etmelerini sağlamak için adımlar atmalıdır. Bunlar, personeli evden çalışmaya teşvik etme, evden çalışma koşullarını artırma ve iş gezilerini, konferansları ve diğer fiziksel toplantıları erteleme gibi önlemler olabilir.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, giderek daha az insanın evden çalıştığına dair işaretler olduğunu söylüyor.Tegnell devamla, enfeksiyonun yayılmasının oldukça büyük bir kısmının işyerinde gerçekleştiğini söylüyor. Aynı zamanda, İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu okullar ve üniversiteler meselesini takip ediyor, ancak şu anda salgının itici bir faktörü olarak görülmediğinden somut tedbirler için bir plan yok.

İsveç koronavirüs yeni rekor Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stockholm Västra Götaland Östergötland Uppsala
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ