NİCE KURBANI SİMONE, “ÇOCUKLARIMA SÖYLEYİN, ONLARI ÇOK SEVİYORUM”

Perşembe günü saat 09.00 sularında Nice Notre Dame Kilisesi’nde bıçaklı eylem gerçekleştiren Tunus kökenli 21 yaşındaki Brahim Aouissaoui’nin bıçak darbelerinden ağır yaralanarak yakındaki lokantada yerlere yığılan Brezilya kökenli Simone Bareto Silva’nın son sözleri, “Çocuklarıma söyleyin, onları çok seviyorum” oldu.

NİCE KURBANI SİMONE, “ÇOCUKLARIMA SÖYLEYİN, ONLARI ÇOK SEVİYORUM”
NİCE KURBANI SİMONE, “ÇOCUKLARIMA SÖYLEYİN, ONLARI ÇOK SEVİYORUM” Admin
Bu içerik 654 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa’nın başı İslami terör örgütlerinin eylemlerinden oldukça fazla ağrıyor. Hz. Muhammed karikatürleri yayınlayan mizah dergisi Charlie Hebdo ofisine 7 Ocak 2015 yılında yapılan silahlı saldırıda 12 çalışanı öldürülmüştü. 16 Ekim günü akşamı da Paris’te bir öğretmenin okul bahçesinde boğazı keşilerek öldürülmüştü. Bu olayın şoku geçmeden bu seferde Nice kentinde Notre Dame Kilisesi’nde üç kişi bıçaklanarak oldürülmüştü. Bunlardan birisi olan 60 yaşındaki kadının boğazı kesilmişti. Bu olaydan kısa bir süre sonra Avigon kentinde bir polis bıçaklı saldırıya uğramış ve ağır yaralanmıştı. Fransa terör konusunda hem güvenlik önlemlerini artırdı hem de Radikal İslami odakların dernek ve camilerini kapatmaya başladı.

Terör eylemcisi Brahim Aouissaoui bundan bir ay kadar önce botla İtalya’ya gelmiş ve oradan Paris üzerinden Nice kentine yerleşerek sığınma talebinde bulunmuş bir kişi. Brahim Aouissaoui Radikal İslamcı çevrelerle yakın ilişkiler içerisinde bulunduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bir gerçek olarak görülüyor. Brahim Aouissaoui’ya yardım ettiği söylenen bir kişi Fransa Gizli İstihbarat Teşkilatınca yakalanarak gözaltına alınmış durumda.

Notre Dame Katedrali’nde (kilisesi) önce 80 yaşındaki kadına saldırarak boğazını kesen saldırgan akabinde 44 yaşındaki Simone Bareto Silva’ya da saldırmış bıçak darbeleriyle ağır yaralanmasına neden olmuştu. Buluduğu yerden yakındaki bir lokantaya kadar gidebilen Simone, orada yaşama gözlerini yumuştu. Fransız ve İngiliz basını Simone’nin son nefesini vermeden önce lokanta çalışanlarından aktardığı habere göre, “Çocuklarıma söyleyin, onları çok seviyorum” dediğini manşetlerine taşıdılar.

Üçüncü kurban olarak 54 yaşındaki kilisenin hem çalışanı hem güvenlik görevlisine saldıran Brahim Aouissaoui, onun da ölümüne neden oldu. Birçok kişiyide yaralan saldırganı polis omuzundan vurarak yakaladı. Tedavi altında bulunan saldırganın sorgulanması tedavi sonrası devam edilecek.

Fransa Devlet Başkanı Emmanuell Macron, olayı İslami terör olarak niteleyerek İslam Faşizmiyle sıkı mücadele edeceklerini açıkladı.

Fransa Nice terör saldırı Simone Baretto Silva Emmanuell Macron İslami terör İslam Faşizmi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ