İSVEÇ’TE SON ÜÇ GÜNDE 31 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında geçen Cuma saat 14.00’ten Salı 14.00’e kadar geçen sürede 31 kişinin koronadan yaşamını yitirdiği ve toplam olarak virüsten ölenlerin sayısının 5 969’a ulaştığı açıklandı. Vaka sayısı 10 177 artışla 134 532 oldu. Hastanelerde 2 750 kişi tedavi görüyor, bunların 77’si yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON ÜÇ GÜNDE 31 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE SON ÜÇ GÜNDE 31 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 447 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsünde görülen hızlı tırmanışı yetkili kurumların açıklamakta zorlandıkları görülüyor. Başbakan Stefan Löfven, “Bu yaz sahip olduğumuz mola, bitti. Acil önlemler alınmasını gerekiyor” ifadelerini kullanıyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Hiç kimse nasıl durdurulacağını söylemiyor” diyerek içimne düşülen durumu özetliyor.

Tegnell ayrıca, “Ölümlerin sayısının artmaya başlaması yönünde hafif bir eğilim var. Yanlış yöne giden bir gelişme var. Görünüşe göre tüm bölgelerde sosyal temaslar neden oluyor. Partiler, işyerleri, özel toplantılar vb. Bu bahar, eğriyi birlikte aşağı çekmeyi başardık ama, bunu tekrar yapmak için ortak sorumluluk almalıyız. Temasları şimdi sınırlamamız gerekiyor” değerlendirmesini yapıyor.

Basın toplantısında sorulan sorulara Tegnell, “Mümkün olan tüm çabaları sürekli olarak değerlendiriyoruz. Avrupa'da biz ağız maskesi uygulayan ülkelerde muhtemelen herhangi bir dramatik iyileşme görmedik. Yerel önlemlerin sıkılaştırılmasından dolayı çok daha iyi bir yanıt alıyoruz. İletişim açısından önemli olduğunu düşündüğümüz detaylar var” yorumunu yapıyor.

İsveç koronavirüsü Başbakan Stefan Löfven Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ