ÇEVRE EYLEMCİSİ GRETA THUNBERG’DEN TRUMP’A GÖNDERME

İsveçli çevre eylemcisi Greta Thunberg kısa sürede çevre konusunda yaptığı eylem ve çalışmalarıyla dünyaca tanındı. Geçen yıl BM’de Paris İklim Anlaşması’ndan çekilen ABD’yi dolaysıyla Trump’ı eleştirmişti. Bunun üzerine Trump Twitter’den, “Çok gülünç. Greta öfke yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkadaşıyla güzel bir eski usul filmine gitmeli! Sakin ol Greta, sakin ol” diye alaya almıştı. Greta Thunberg bugün aynı sözlerle Trump’ı vurdu.

ÇEVRE EYLEMCİSİ GRETA THUNBERG’DEN TRUMP’A GÖNDERME
ÇEVRE EYLEMCİSİ GRETA THUNBERG’DEN TRUMP’A GÖNDERME Admin
Bu içerik 367 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dönyaca tanınan dünün küçük kızı çevre eylemcisi ve bugün 17 yaşında lise öğrencisi Greta Thunberg, küresel ısınmaya dikkati çekmek için önce Stockholm ve daha sonra tüm İsveç’te ve dünyada Cuma günleri “Gelecek İçin Cuma” adıyla “okul grevleri” başlatmıştı.

BM’nin çevre konferanslarında ve genel merkezi’nde konuşmuş, Papa ve dünyaca tanınan kişilerle buluşarak kaygılarını dile getirmişti. İnsanlık için başka bir gezegenin olmadığı savunan ve bu konuda önlemler alınmasını isteyen Greta Thunberg, bugün girdiği ABD Başkanlık seçiminden yenilgiyle çıkması muhtemel olan ve dolaysıyla “seçim hileleri” olduğunu ileri sürerek “oy sayımının” durdurulmasını isteyen Trump’a alaycı bir dile seslenerek ve Trump’ı kendi sözleriyle vurdu.

Thunberg, Trump’a yazdığı Twitter’den “Çok gülünç. Donald öfke yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkadaşıyla güzel bir eski usul filme gitmeli! Sakin ol Donald, sakin ol” yazdı. Donald Trump, küçük genç kızın çevre çalışmalarını ve eylemlerini diline dolayarak sık sık polemik yapıyordu.

Greta Thunberg, Trump’ın ABD’yi Paris İklim Anlaşması’ndan geri çekmesini fazlasıyla eleştiriyordu. Trump, Time dergisinin 2019’da yılın insanı seçtiği Greta için, “Greta beni Time dergisinin yılın insanı ödülünde geçti. ABD yerine doğayı daha çok kirleten ülkelere odaklanmalı” demişti.

Bugün Greta, ” Çok gülünç. Donald öfke yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkadaşıyla güzel bir eski usul filme gitmeli! Sakin ol Donald, sakin ol” diye yazarak Trump’ın seçim nedeniyle takındığı sinirli, öfkeli haline dikkat çekiyor.

Greta Thunberg Twätter Donald Trump Çevre Eylemcisi Paris İklim Anlaşması ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ