İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONAVİRÜSÜ BİLANÇOSU 20 ÖLÜ

İsveç ‘te ekim ayı başlarında yükselişe geçen koronaviriüsü salgını artarak devam ediyor. Bugünkü bilanço 4 697 yeni vaka, 20 ölü ve 100’e yakın ağır hasta bulunuyor. İsveç genelinde 146 461 vaka, 6 022 ölü ve 2 794 kişi de tedavi altında tutuluyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONAVİRÜSÜ BİLANÇOSU 20 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONAVİRÜSÜ BİLANÇOSU 20 ÖLÜ Admin
Bu içerik 465 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, koronavirüsünün yayılmasını dikkate alırsak, tüm İsveç’in bu virüse yakalanacağını yorumluyor. Tegnell, “Enfeksiyonun yayılmasına bakarsak, bir şeyin doğru yönde ilerlediğini söylemek zor” ifadelerini kullanıyor.

Anders Tegnell, “Düşündüğümüzden farklı bir gelişme oldu. Diğer Avrupa ülkelerindeki gelişmeler, ilkbaharda bile görülenden çok daha geniş ve daha genel bir enfeksiyon yayılmasına doğru ilerledi. İsveç şimdi bu modeli takip ediyor. Az ya da çok etkilenecek tüm ülke” yorumunu yapıyor.

Tegnell, bugünkü basın toplantısında, “Enfeksiyonun yayılmasına bakarsak, bir şeyin doğru yönde ilerlediğini söylemek zordur. Ancak birçok ışık parlaması var. Skåne'deki bir huzureviyle yapılan röportajda personelde enfeksiyonu çabucak buldukları ve sakinlere ulaşmasını önledikleri bir röportaj duydum. Bu bahar bunu yapmakta çok daha zorlandık. Böyle bir sorumluluk alıyorsun, umut veren şey bu” değerlendirmesini yapıyor. Tegnell devamla, “Kuşkusuz, kapasite geçen bahardan bu yana çok arttı, ancak şu anda biraz endişe verici olan şey, test edilmek isteyen herkesi test etmek için zamanınız olmaması. Bu endişe verici bir işaret. Test edebilmek merkezidir” diyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyolog Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ