STOCKHOLM BÖLGESİNDE DÖRT HASTANE ‘GENEL ACİL DURUM’ İLAN ETTİ

Stockholm’da önemli dört hastanesi S:t Görans sjukhus, Danderyds sjukhus, Södersjukhuset och Södertälje sjukhus, ”Koronavirüsünde ikinci dalgadayız” diyerek ”Genel Acil Durum” ilan etti. Stockholm bölgesinde vaka sayısı nisan ayının verilerine göre dört katına çıktı.

STOCKHOLM BÖLGESİNDE DÖRT HASTANE ‘GENEL ACİL DURUM’ İLAN ETTİ
STOCKHOLM BÖLGESİNDE DÖRT HASTANE ‘GENEL ACİL DURUM’ İLAN ETTİ Admin
Bu içerik 845 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç genelinde yayılma hızı artan koronavirüsü başta başkent Stockholm olmak üzere 5 bölgeyi de fazlasıyla etkilemiş durumda. Stockholm’un önemli hastanelerinden S:t Görans sjukhus, Danderyds sjukhus, Södersjukhuset och Södertälje sjukhus bu durum karşısında ”Genel Acil Durum” moduna geçmiş durumdalar. Son haftalarda yapıaln testlerde 5 kişinin birisinde koronavirüsü  ’pozitif’ olarak görüldü.

Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Genel Müdürü Björn Eriksson, “Durumu çok ciddi olarak görüyoruz” diyor. Bu durum karşısında Stockholm Bölgesi Doktorlar Derneği Başkanı Johan Styurd, “İkinci dalga şimdi yanıbaşımızda” değerlendirmesini yapıyor. Koronavirüsündeki hızlı artış hastene ve çalışanlarını oldukça sıkıntıya düşürmüş durumda gözüküyor.

Sağlık ve Tıbbi Bakım Genel Müdürü Björn Eriksson, durumu ciddi olarak değerlendiriyor ve “planlamamızda bir adım daha önde olmaya devam etmek için Stockholm Bölgesi'ndeki koordinasyonu arttırıyoruz” diyor.

Koronavirüsünden en fazla etkilenen Stockholm bölgesinde koronavirüsten 2.461 kişi öldü ve toplam 45.829 kişi enfekte oldu.

İsveç koronavirüsü hastane S:t Görans sjukhus Danderyds sjukhus Södersjukhuset Södertälje sjukhus Björn Eriksson Johan Styurd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ