İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 779 KİŞİ DE KORONA TESPİT EDİLDİ

İsveç’te geçen Cuma saat 14.00’ten bugün Salı 14.00’e kadar geçen süre içerisinde15 779 yeni vaka tespit edilirken 35 kişi de yaşamını yitirdi. Genel olarak vaka sayısı 162 240, ölü olayı 6 057 olurken ev ve hastanelerde de 2 851 kişi tedavi görüyor. Hastalardan 131 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 779 KİŞİ DE KORONA TESPİT EDİLDİ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 779 KİŞİ DE KORONA TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 562 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüs endişesi sürüyor. Günlük olarak ortalam 4 bine yakın kişi de yeni virüs vakası tespit ediliyor. Sağlık yetkilileri test yaptıran insanlarda yoğunluk yaşandığını ve yetişemediklerini belirtiyorlar. Stockholm’da dört tane hastane dün “Genel Acil Durum” uyarısında bulunmuştu.

Koronavirüsün yayılmasında 6 bölge ön plana çıkıyır ve bölgelerde bu duruma yakın endişe verici yayılma görülüyor. Dün açıklanan aşı müjdesi şimdilik umutları güçlendirirken aşı gününe kadar kaç kişinin yakalanacağı ya da öleceği bilinmiyor. Uzman bir prof. Ölüm sayısını İsveç’te yılbaşına kadar ölüm sayısında bin fazla artış olacağını açıklamıştı

Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğü Krize Hazırlık Şefi Johanna Sandwall 130 hastanın Yoğun Bakım Ünitelerinde acil tedavi gördüğünü belirtirken 1 000 hastanında hastanelerde tedavi altında olduğunu ve diğer taşıyıcıların evde kalarak basit tedavi yöntemleriyle yetindiklerini açıkladı.

İsveç’te bugün dört bölgede Kalmar, Blekinge, Norrbotten ve Västerbotten bölgelerinde önlemlerin sıkılaştırıldğı bildirildi. Bu bölgelerinde de gözle görülür bir artış yaşanıyor.

İsveçli Sağlık kuruluşları, uzmanlar herkesin alınan önlemlere sıkı sıkıya dikkat etmeleri ve önlemleri yerine getirmeleri sağlık veriliyr. İsveç’te yasaktan bıkan gençlerin gizli eğlenceleri ve barlarda sosyal mesafe olayına dikkat etmemeleri virüsün yayılmasına yardım ediyor. Stockholm’da bölgelere göre okullarda yarı yarıya uzaktan eğitim dönüşümlü olarak yapılıyor. Huddinge Bölgesinde iki temel eğitim okulu kısa süreli kapatıldı.

Avrupa Birliği’ne bağlı ülkeler içerisine İngiltere dedahil edildiğinde 10 milyona yaklaşan bir vaka sayısı görülüyor. 243 000 kişi de yaşamını yitirmiş bulunuyor.

İsveç koronavirüsü Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğü Johanna Sandwall Stockholm Huddinge Kalmar Blekinge Norrbotten Västerbotten AB İngiltere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ