İSVEÇ’TE BUGÜN 25 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te hızlı bir biçimde artışa geçen koronavirüsü tüm bölgeleri etkisi altına almış durumda. Bugün açıklanan verilere göre son 24 saatte vaka sayısı yeni 4 467 artış 166 707, ölüm vakası 25 artışla 6 082 olurken 2 866 kişi de hastanelerde ve bunlardan 100’ün üzerinde kişi de Yoğun Bakım Ünitelerinde tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜN 25 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN 25 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 544 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Koronavirüsü tüm İsveç’i etkisi altına almış durumda 21 bölgeden 20’si Genel Acil Durum moduna geçmiş durumda ve genel önlemleri ve kuralları sıkılaştırıyor. Hükümet, ikinci bir korona dalgasını durdurmak için başka önlemler almayı planlıyor. Genel önlemlerin yanı sıra, restoranda saat 22: 00'den sonra alkol satışını durdurma olasılıkları araştırılıyor. Bu, diğer birçok ülkede tanıtılan ve özellikle genç insanlar arasında enfeksiyonun yayılmasını durdurmada etkili olabilecek bir durum olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte, bunun yerine daha fazla evlerde  düzenlenmesi  riskini artırıyor. Ancak, böyle bir önlem muhtemelen mevzuatta değişiklik gerektirecektir. Ayrıca bunların yapılabilmesi için bir parlamento kararına ihtiyaç var.

Hükümet şimdiye kadar bazı zorlayıcı önlemler aldı. Örneğin gösteriler, kültürel ve spor etkinliklerinde izleyiciler ve katılımcılar sınırlandırılmıştır. Bu, Kamu Düzeni Yasası'nın desteğiyle yapılmıştır.

İlkbaharda Eğitim Yasası, hükümetin ilk ve orta okulları kapatabilmesi için değiştirildi. Sosyal İşler Bakanlığı şimdi, önümüzdeki yaz yürürlüğe girecek olan yeni bir salgın kanunu önerisi üzerinde çalışıyor. Hâlâ yasanın tam olarak neleri içermesi gerektiğine dair hiçbir yönerge yok.

Çünkü bugünkü kurallara göre bir spor salonunu büyük ölçekte kapanmaya zorlamak, birisinin otobüse binmesini yasaklamak ya da müzelerin açık olmasını yasaklamak mümkün değildir.

TT’nin haberine göre, Enfeksiyon Kontrol Yasası'ndaki destekle yapılabilecek şey, bireyleri karantinaya almak ya da belirli bir alanı sınırlandırmaktır.

Stockholm Bölgesinde son durum vaka sayıs 47 685 ve yaşamını yitirenleri sayısı 2 468 kişi olarak görülüyor.

İsveç koronavirüs salgın yayılma Sosyal İşler Bakanlığı Hükümet kısıtlama Stockholm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ