STOCKHOLM POLİSİ ŞAFAK BASKININDA OTOMATİK SİLAHLAR ELE GEÇİRDİ

Stockholm polisi Stockholm’un güney Belediyesi Huddinge^ye bağlı Vårby semtinde bir uyuşturucu mafyasına yaptığı baskında evdeotomatik silahlar ve başka patlayıcılar buldu. 20 kişi gözaltına alındı.

STOCKHOLM POLİSİ ŞAFAK BASKININDA OTOMATİK SİLAHLAR ELE GEÇİRDİ
STOCKHOLM POLİSİ ŞAFAK BASKININDA OTOMATİK SİLAHLAR ELE GEÇİRDİ Admin
Bu içerik 728 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç polisi ülke genel,nde Stockholm polisi il genelinde mafyalaşmış sokak çeteleriyle mücadelesini sürdürüyor. Stockholm’un Märsta, Södertälje, Rinkeby, Husby, Akalla gibi göçmen ağırlıklı semtlerinde yüzün üzerinde kişiyi tutuklamış durumda.

Dün gece saatlerinde Vårby semtinde çete evine yapılan bakında otomatik silahlar, patlayıcılar ele geçirildi. Vårby Çete ağı olarak adlandırılan kriminel grubun ait olduğu eve baskından sonra 20 kişi gözaltına alındı. Daha öncede çete başıyla birlikte 19 üyesi tutuklanmıştı. Polis, çetenin pek çok kriminel olaylara karıştığı, başka çetelerle silahlı çatışmalara girdiğini ve ölümle sonuçlanan olaylara katıldığını belirtiyor.

Vårby Çete lideri, ilkbaharda tanınmış bir rap sanatçısını kaçırdığı, onu aşağıladığı ve ardından olaydan fotoğraf ve klipleri yayınlamaması için milyonlarca kişi üzerinde baskı yapmaya çalışan şüpheli olarak Eylül ayında,  - üst düzey pozisyonlara sahip birkaç kişiyle - tutuklandı.

İsveç Stockholm Stockholm Polisi Huddinge Vårby Vårby Çete Ağı Märsta Södertälje Rinkeby Husby Akalla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ