İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ

İsveç koronavirüsünde çok zor günlerden geçiyor. Her gün hem vaka sayısı hem de ölüm olayı artıyor. Son 24 saatte ölüm vakalarında 40 artışla 6 122 olurken vaka sayısı da 4 658 artışla 171 365 oldu. Hastanelerde 2 881 kişi tedavi görüyor. Bunlardan 128 hasta Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ Admin
Bu içerik 531 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Covid – 19 virüsünü durdurmakta oldukça zorlanıyor. Şimdiye kadar alınan önlemler yeterli düzeyde etkili olamadı. İsveç’te yerel yönetimlerin aldığı sıkılaştırılmış önlemlere karşın artış sürüyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, ikinci dalga olayının döğruluğunu kabul ediyor ve ekliyor, “Evet, bu tanımlama sorununun o kadar önemli olduğunu sanmıyorum ama bugün aynı anda birçok bölgede toplumsal bir yayılma var. Gördüğümüz kadar yüksek rakamlar görmemizin nedeni kısmen budur. Nüfusun yoğunluğu şu anda enfeksiyonun yaygın olduğu bölgelerde yaşıyor” diyor.

Tegnell basın toplantısında, “Çocuklar, okullar ve öğretmenlerle ilgili güncellenmiş bir rapor yayınlıyoruz. Orada yine aynı açık eğilimleri gösterebiliriz: okul öncesi öğretmenleri, öğretmenler ve çocuklarla çalışan diğerlerinin covid-19 teşhisi alma riski çok azdır. Diğer mesleklerden daha yüksek değil, çoğu diğer mesleklerden daha düşük. Okullarda enfeksiyon yayıldığını gördüklerinde bölgelerle görüştük, okuldaki personel ve çocuklar arasında değil, esas olarak personel arasındadır. Okullarda biraz daha yüksek riske sahip olanlar okul müdürleri ve çocuklarla çalışanlar değil, yetişkinlerle çalışanlar. Öğretmenler bile yapabildikleri zaman evden çalışmalıdır” değerlendirmesini yapıyor.

Tegnell devamla, “Bölgelerle Noel dönemlerini tartışmamız gerektiğini düşünüyorum. Çok fazla seyahatin olduğu yerlerde sorun olabilir. İyi bir sistem bulmalıyız. Bir tür tavsiye veya düzenleme gerekli olabilir. Ancak birkaç hafta kaldı” ifadelerine yer veriyor.

Bugün son 24 saatte Başkent Stockholm’da 27 kişi artışla ölenlerin sayısı 2 495 ve vakalarda 1547 artışla 49 232 oldu.

İsveç koronavirüs Covid - 19 Anders Tegnell Stockholm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ