ANDERS TEGNELL: ”ÇOK KİŞİNİN ÖLECEĞİNİ ANLADIK”

İsveç’te son haftalarda Covid-19’dan hem ölümlerde hem de yeni vakalarda büyük çaplı artışlar var. Bu duruma karşı hem hükümet hem de sağlık kurumları, yerel yönetimler ellerinden geldiğince mücadele etmeye çalışıyorlar. Henüz arzu edilen başarı sağlanabilmiş değil. Dün 5 bine yakın yeni vaka ve 40 ölüm olayı gerçekleşmişti.

ANDERS TEGNELL: ”ÇOK KİŞİNİN ÖLECEĞİNİ ANLADIK”
ANDERS TEGNELL: ”ÇOK KİŞİNİN ÖLECEĞİNİ ANLADIK” Admin
Bu içerik 764 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Stefan Löfven Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, alkol kullanımı enfeksiyonun yayılmasının marjinal bir kısmını oluştursa bile, saat 22: 00'den sonra alkolün satışın durdurulmasıyla ilgili önlemlerin gerekli olduğunu söyledi. Başbakan, ”Bir pub ya da bardayken biraz alkol aldığınızda, mesafenizi korumaya yönelik uyanıklık azalır. Sosyal mesafe çok önemlidir ve bu nedenle bir masada kaç kişinin oturabileceğine dair kurallarımız vardır. Ama orada bile, şehirde yedi bilinmeyen kişiyi biraraya toplamak niyetinde değiliz, böylece masanın etrafında sekiz kişi olursun. Aslında takıldığınız aile ile birlikte olmalı” dedi

İsveç'te geçen son iki haftaya baktığımız zaman  doğrulanmış covid-19'a sahip 150'den fazla kişi öldü. Bu, önceki haftalara göre yüzde 155'lik bir artış anlamına geliyor. Dün gece  SVT "Aktuellt" haber saatinde konuşan Anders Tegnell, ”artan ölüm sayısının otorite için şaşırtıcı değil. Genel durum olarak yine orada olmamız çok üzücüdür. Bunu görmekten kaçınmayı gerçekten umuyorduk ama şimdi oradayız ve şu anda iki ila üç haftadır artan bir enfeksiyon yayılımı yaşadığımız için bu tamamen şaşırtıcı değil”  diyor.

Tegnell, ”Kendi deneyimlerimize ve nasıl göründüğünüze dayanarak, aslında Avrupa'daki tüm ülkelerde, artıştan birkaç hafta sonra, daha fazla ölüm de olacak. Şimdi mücadele, bu sayıyı olabildiğince düşük tutmaktır. Tabii ki hepimiz endişeliyiz - sağlık personeli - Kesinlikle endişeliyiz. Enfeksiyonu olabildiğince sınırlandırmanın farklı yollarını bulmaya çalışmak için çok sıkı çalışıyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Başbakan Stefan Löfven Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell kornavirüsü Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ