İSVEÇ’TE HER GÜN KORONADA REKOR KIRILIYOR

İsveç’te son 24 saatte 5 990 yeni vaka görülürken 42 kişi de yaşamını yitirdi. Genel vaka sayısı 177 355 ve ölüm olayı 6 164 olarak gerçekleşti. Hastanelerde 2 900 kişi tedavi görürken bunlardan 137 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE HER GÜN KORONADA REKOR KIRILIYOR
İSVEÇ’TE HER GÜN KORONADA REKOR KIRILIYOR Admin
Bu içerik 668 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsünden son haftalarda en çok etkilenen bölge Başkent Stockholm olarak görülüyor. Son günlerde, Stokholm bölgesinde 4.666 yeni covid-19 vakası görüldü. Hastane bakımına ihtiyaç duyan hastalarda da keskin bir artış var. Bölgenin hastanelerinden birinde covid-19 için toplam 471 kişiye bakılıyor.

İsveç’in güney tarafında bulunan Skåne Bölgeside sorunlar yaşıyor Enfeksiyon Koruyucu Hekimi Eva Melander, “Benim değerlendirmem, büyük olasılıkla daha sıkı tavsiyeleri uzatmamız gerekeceği yönünde. Bunun nedeni maalesef toplumda enfeksiyonun yayılmasında henüz net bir yavaşlama görmüyoruz. Bu nedenle, yerel yönetimlerin aldığı daha sıkı önlemlerin süresi 17 Kasım'da dolacağından, İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu ve İl İdare Kurulu ile de bir diyalog kuracağız” diyor.

Ayrıca Melander, “Yapılan fedakarlıklar için herkese teşekkür etmek istiyorum. Enfeksiyonun toplumda ve özellikle sağlık ve bakımda yayılmasını sınırlamak çok şey ifade ediyor. Hepimizin enfeksiyonun yayılmasını azaltmaya nasıl dahil olabileceğimize dair bugün aldığımız kararlar, durumun bir ay içinde nasıl görüneceğini belirler” yorumunu yapıyor.

Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell ise, İsveç genelinde alınan ve alınacak olan önlemlere herkesin sıkı sıkıya uyması gerektiğini savunuyor.

İsveç koronavirüsü Covid-19 Skåne Bölgesi Enfeksiyon Koruyucu Hekimliği Eva Melander Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ