İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR

İsveç Hükümet tekrar salgın haine dönüşen koronavirüsü konusunda şimdiye kadar alınan kararalrı ve önlemleri daha da sertleştiriyor. Genel toplantılara katılım limiti sekiz kişiye indirildi. Başbakan Stefan Löfven, yıldırım hızıyla düzenlediği basın toplantısında, bu tür önlemlerin modern zamanlarda benzersiz olduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda tiyatro ve spor tesislerinde uygulanan muafiyet kaldırıldı.

İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR
İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR Admin
Bu içerik 737 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Stefan Löfven bugün 14.30 da düzenlediği ve kimi bakanlar lle Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürünün de hazır bulunduğu basın toplantısında şimdiye kadar alınan önlemlerin daha da sıkılaştırıyor. Genel toplantılar için 50 olan kişi katılımı 8 kişiye indiriliyor. Tiyatro, spor tesisleri için tanınan 300 kişilik ayrıcalık kaldırılıyor. Sinema Enstitüsü sinemalarını geçici bir döneme kadar kapattığını duyurdu.

Başbakan Löfven’in basın toplantısında söylediği sözlerden bazı satır başları:

-- Birçok insanın bu durumdan sıkıldığını ve sevdikleriyle birlikte olamamaktan dolayı üzüldüklerini anlıyorum.

-- Ama korona duygularımızı hesaba katmıyor

-- Hükümetimiz şimdi halka açık toplantılar için katılım sınırını 50'den sekiz kişiye indiriyor.

-- Çok sıkıcı bir durum ama enfeksiyonun yayılmasını durdurmak kesinlikle gerekli görüyoruz.

-- Bir deneme döneminde yaşıyoruz ve daha iyi olmadan daha kötüye gidecek. Görevinizi yapın ve enfeksiyonu sınırlamak için sorumluluk alın.

Başbakan Stefan Löfven ayrıca, “Bireyin sorumluluğunu bilmesinin büyük önemi vardır. Her şeyi kanunlaştıramayız. Herkes şu anda yaptıklarının enfeksiyon riskini artırıp artırmadığını düşünmelidir. yanıtınız evet ise, o zaman bazı şeylerden kaçınmalısınız. Spor salonlarına gitmeyin, Lokantalarda yemek yemeyin ve ev partileri düzenlemeyin” değerlendirmesini yapıyor.

Geçen hafta bar ve restoranlarda saat 22: 00'den sonra alkol servisinin durdurulmasını kararı alındı. Yasağın 20 Kasım'da yürürlüğe girmesi bekleniyor. Löfven, “Ne yazık ki, enfeksiyonun yayılması söz konusu olduğunda daha karanlık zamanlara doğru ilerliyoruz gibi görünüyor” yorumunu yapıyor.

İsveç İsveç Hükümeti Başbakan Stefan Löfven basın toplantısı kornavirüsü Covid-19 kurallar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ