İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 084 KİŞİ DE KORONAVİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünün yayılmaya devam ettiği açıklandı. Son dört gün içerisinde 15 084 artışla vaka sayısı 192 439 olurken 61 artışla da ölü sayısı 6 225’e yükseldi. Hastanelerde 167 kişi Yoğun Bakım Ünitelerinde olmak üzere 2 974 kişi de tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 084 KİŞİ DE KORONAVİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE 15 084 KİŞİ DE KORONAVİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 571 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Dün Başbakan Stefan Löfven yeni önlemleri açıklamıştı. Buna göre toplantılar için 50 kişilik kota 8 kişiye indirildi. Bar, gece kulübü ve restoranalrda gece 22.00’den sonra içki servisi durduruldu. Spor ve kültürel etkinlikler için kapalı alanlardaki 300 kişilik ayrıcalık ortadan kaldırıldı. Film Enstitüsü sinema salonlarını geçici olarak kapattığını bildirdi.

Bugünkü bilanöo Cuma günü saat 14.00’ten Salı günü 14.00’e kadar (dört gün)  15 084 yeni vaka, 61 ölüm vakası gerçekleşti.  Hastanelerde 2 974 kişi tedavi görüyor ve bunların 167 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor. Yoğun Bakım Ünitelerinde yatan hastaların yüzde 40’ını Covid-19 hastaları oluşturuyor.

Başbakan Stefan Löfven, Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson ve İsveç'in aşı koordinatörü Richard Bergström bugün saat 16.20’de ekstra basın toplantısı düzenliyorlar.

Basın toplantısında Başbakan Stefan Löfven, “Artık gerçek davranış değişiklikleri gereklidir. Koronavirüs aşısı yoldadır. Ulusal bir aşılama planı geliştiriliyoruz. Yaşlılar, risk grupları ve sağlık ve bakımdaki personel öncelik hakkına sahip olacaktır. Yakında aşılar mevcut olsa bile korumayı indiremeyiz” değerlendirmesini yapıyor.

Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, “Bugün Pfizer aşısı ile anlaşmaya varıldı. Daha fazla anlaşma imzalanabilir. riski azaltmak için daha fazlasını almaya hazırız. Yüz binlerce insan şimdiden mevsimsel grip aşısı oluyor. Sabit olduğu bir güç mesajıdır. Tünelde bir ışık var ama hala karanlık. Pandemi için bir bitiş tarihi belirlemek mümkün değildir” ifadelerini kullanıyor.

İsveç'in aşı koordinatörü Richard Bergström,” Astra Zeneca'nın aşılarla ilgili araştırmalarının sonuçlarının yılbaşından önce bekleniyoruz.” diyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, “Avrupa İlaç Kurumuı'nun aşıları onaylama süreci birkaç ay sürer. En erken Ocak ayına kadar geleceğini umuyoruz. Aşıya ilk ihtiyaç duyanların da alması için yoğun çalışmalar devam ediyor. Hazırlıklarımız, İsveç'in belediyeleri ve bölgeleri ile istişare halinde gerçekleşecektir. Tekrar ediyorum. Öncelikle risk grupları aşılanacaktır. Daha sonra diğer gruplar aşılanacak” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüsü Covid-19 basın toplantısı Başbakan Stefan Löfven Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Richard Bergström İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ