İSVEÇ’TE KORONADAN DOLAYI TEMEL EĞİTİM VE LİSELER KAPATILMIYOR

İsveç’te tekrar salgın haline dönüşen koronavirüsünden dolayı okulların kapatılması ya da kapatılmaması tartışmaları sürüyordu. Bugün Eğitim Bakanı Anna Ekström düzenlediği basın toplantısında son noktayı koydu. Bakan, Okullarımızı kapatmıyoruz ama, lise yöneticileri uzaktan eğitimi kademeli planlıyabilirler” dedi.

İSVEÇ’TE KORONADAN DOLAYI TEMEL EĞİTİM VE LİSELER KAPATILMIYOR
İSVEÇ’TE KORONADAN DOLAYI TEMEL EĞİTİM VE LİSELER KAPATILMIYOR Admin
Bu içerik 738 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te sonbahar dönemi tekrar salgın halini alan koronavirüsü her alanda yetkilileri çok zor durumlarda bırakıyor. Günlük ortalama yeni vakaların 4 binin üzerine çıkması ve gençlerde de görülmesi üzerine Eğitim Bakanlığı okullardaki durumu değerlendirerek bugün bir basın toplantısı yaptı.

Eğitim Bakanı Yüksek Okullar Bakanıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında kısaca, “Okullarımızı kapatmıyoruz. Uzaktan eğitimin olanaklarından yararlanacağız. Lise yöneticileri kendileri bu eğitimi nasıl verebileceklerine karar verebilecekler. Kademeli olarak yapılabilir. Bir bölüm öğrenci okula gelir, bir bölüm uzaktan eğitim alır ve bu dönüşümlü olarak gerçekleşebilir” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Eğitim Bakanı Anna Ekström, okulların olası tıkanıklığı azaltmak için öncelikle diğer alternatifleri gözden geçirmelerini de istiyor. Diğer şeylerin yanı sıra, programların uyarlandığından, okul gününün uzatılmasından ve belirli tesislerin sabahları ve diğerlerinin öğleden sonra kullanılmasını sağladığından bahsediyor. Üst düzey ortaokulların muafiyet hükümlerinin de desteğiyle akşamları veya hafta sonları ders vermesi de mümkün olacak.

Yeni değişiklik 23 Kasım Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Basın toplantısında Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanı Matilda Ernkrans, “Üniversitelerin ve kolejlerin bu bahar krizden öğrendiklerini ve şimdi öğretimin çoğunun uzaktan gerçekleştiriyorlar. Alınan sorumluluk, aslında öğretim veya öğretim unsurlarında büyük bir enfeksiyon yayılımı raporlarını almadığımız anlamına geliyor” diyor ve devam ediyor: “Bununla birlikte, hükümet gerekirse yeni önlemler almaya hazır” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Eğitim Bakanı Anna Ekström Uzaktan Eğitim Temel Eğitim Lise Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanı Matilda Ernkrans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ