İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ

İsveç koronavirüs salgını konusundaki çaresizliğini gideremiyor. Sürü bağışıklığı yöntemiyle ilk başlarda bir strateji uygulayan yetkililer, bunun yanlış olduğunu kabul ettikleri zaman virüs epey yol almıştı. Bugün her ne kadar önlemleri ve kuralları sıkılaştırsalar da virüsün önünü alamıyorlar.

İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ
İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 672 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son 24 saat içerisinde 4 609 yeni vaka artışı görülürken genel vaka sayısı da 201 055 oldu. Ölüm vakalarındaise 19 artışla 6 340’a ulaştı. Hastanelerde 3 016 kişi de tedavi altında tutulurken bunlardan 200’e yakını Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

Koronavirüsünün en fazla yayıldığı Stockholm Bölgesinde vaka sayısı 58 254 ve 2 565 kişi de yaşamını yitirdi. İkinci Bölge olarak Göteborg kentini de içerisine alan Västra Götaland Bölgesi 35 945 vaka sayısı ve 936 ölümle takip ediyor.

İsveç Halk Sağlığı Bölüm Şefi Karin Tegmark Wisell’e, bugünkü basın toplantısında yönetilen sorular arasında bu bahar, hedef haftada 100.000'i test etmekti. Geçen hafta 250.000'den fazla test edildi. Dün, sekiz laboratuvarın temsilcileri DN Debatt'a, enfeksiyonun yayılması üzerinde önemli bir etkiye sahip olması için kaç kişinin test edilmesi gerektiğini gerçekten kimsenin bilmediğini yazdı. Katılıyor musun, amaç ne? Başka bir soru da şöyle: Kitle testi, diğer teşhislerin geride bırakılabileceği yer değiştirme etkilerine yol açabilir mi?

Karin Tegmark Wisell, ” Amacın ne olduğu sorulduğunda gerçek bir şey söylemek zor. İlk adımda kapasite 100-150 000'e çıkar dedik. O halde deplasman kısmını izlemeliyiz, bu önemli. Şuna bakmalıyız: Teste ihtiyacı olan kişiler teste mi geliyorlar ya da bunu bugün ilk kez yapmıyorlar. Geçerli olan sorumlu bir testtir. Sağlık hizmetinden görevi olmayan aktörlerle sözleşme yapılarak kapasite artırılmalıdır. İnsan kaynakları için rekabet etmeden, bu gerçekleştirilmelidir. O zaman küresel taleple ilgili bir sorunumuz var. Tedarikçiler stoklarımızı oluşturabilmeniz için teslimatta sorun yaşıyor. Bu sorunu da izlemeliyiz ya da görmeliyiz” açıklamasını yapıyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell koronavirüsü test Stockholm Västra Götaland Göteborg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ