SÖDERTÄLJE’DE BİR EV KURŞUNLANDI

Södertälje’de gece yarısından sonra saat 01.00 sularında sıralı evlerden birine otomatik silahla ateş açıldı. Olay sırasında evin üst katında bir kadın ile küçük bir çocuk bulunuyordu. Her ikisi de yara almadan olayı atlattılar. Polis olayın öç almaya yönelik olduğunu ileri sürüyor.

SÖDERTÄLJE’DE BİR EV KURŞUNLANDI
SÖDERTÄLJE’DE BİR EV KURŞUNLANDI Admin
Bu içerik 758 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen Gazetesinin ulaştığı kaynaklardan aktardığı haberine göre, Södertälje’de sıralı evlerden birine otomatik silahla ateş edildiği ve o sırada evde bir kadın ve küçük bir çocuk üst kattaydı. Her ikisi de zarar görmeden saldırıyı atlattılar. Polis, Ekim ayında motosiklet çeteleriyle bağlantılı bir silahlı çatışmayla ilgili bir bağlantıyı araştırıyor.

Polis merkezindeki basın sözcüsü Towe Hägg, “Biz tehditler konusunda hiç konuşmayız. Bundan bahsetmememiz için nedenler var. Evde insanlar vardı ama yaralanan olmadı” açıklamasını yapıyor. Polis, dün gece teknik bir soruşturma yürütüldüğünü ve ancak tutuklanan olmadığını belirtiyor.

Polis dün gece kendi internet sitesinde, "Cinayete teşebbüsle ilgili bir ön soruşturma başlatıldı ve ipuçlarını elde etmek ve tanıklarla konuşmak için çalışmalar sürüyor" diye yazdı. Towe Hägg, “Sahadayız ve çalışıyoruz ve tanık röportajları ve olası bir gözetim filmini güvence altına almaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdik” diyor.

Expressen'in ulaştığı bilgilere göre, daha önceki bir cinayete teşebbüsle bağlantısı araştırılıyor. Ayrıca Ekim ayında, motosikletli bir kişi Södertälje’de sokaktaki bir başka kişiye birkaç el ateş etti, ancak ıskaladı, diye yazıyor.

Polis sözcüsü Towe Hägg'a göre, olayla ilgili geçmişte yaşanan diğer eylemlerle olası bağlantılara bakacaklarını belirtirken, “Üzerinde çalışacağımız şeylerden biri. Ama önce hangi bilginin toplanacağıyla ilgili olaydır ve sonra benzerlik ve farklılıklara bakılır. Yaygın bir soruşturma önlemidir” ifadelerine yer veriyor.

İsveç Stockholm Södertälje kurşunlama otomatik silah Expressen Towe Hägg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ