BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI YAPTI

Stefan Löfven (S) bu akşam korona salgını nedeniyle İsveç ulusuna bir konuşma yaptı. Başbkan konuşmasında, “Ülke olarak şimdi yanlış yaptığımız şeyi daha sonra çekeceğiz. Doğru yaptığımız şeyi daha sonra sevinebiliriz” dedi.

BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI YAPTI
BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI YAPTI Admin
Bu içerik 870 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan, salgının başlangıcında millete ilk konuşmasını yapmıştı. Bu akşamki konuşmasında bir kez daha İsveç halkından "Çok zor ama kesinlikle gerekli" bir şey istediğini belirtti. Başbakan, “Yaz boyunca aldığımız küçük mola bitti. Hayat her zamanki gibi gelişmedi, ancak neredeyse böyle hissettirdiği zamanlar oldu” diyor.

Başbakan Stefan Löfven, bugünkü içerisinde bulununan durumun yine çok ciddi olduğunu belirterek, devamla, “Giderek daha fazla insan enfekte oluyor. Ciddi hastalara bakmak için giderek daha fazla Yoğun Bakım Üniteleri açılıyor. Giderek daha fazla insan ölüyor. Bu gidişi, eğriyi nasıl düzleştireceğimizi biliyoruz. Bunu daha önce yaptık. Bu baharda yaptık” ifadelerini kullanıyor.

Başbakan ayrıca bu zamanlarda sağlık personelinin ne kadar çok çalıştığından bahsederek, “Şimdi yaptığımız şey, Lucia kutlamasının neye benzeyeceğini, Noel kutlamasının nasıl olacağını kestiremiyoruz. Bu Noel'de kim hâlâ bizimle olacak bilmiyoruz. Bu söylem Kulağa sert gelebilir, ama gerçek o kadar acımasız ki... Ölen her insanın etrafında sevgili bir ebeveynden, sevgili bir çocuktan ya da sevgili bir arkadaştan mahrum bırakılmış insanlar olduğunu hatırlayalım.” diyor.

Başbakan Stefan Löfven yine yapılması istenilen şeyleri tekrarladı. Başbakan herkesten uzaklaşmaya, ellerini yıkamaya ve en ufak bir belirti ile evde kalmaya çağırdı. Şimdilerde sadece birlikte yaşadığın insanlarla ya da en fazla bir ya da iki kişiyle buluşulmasını öneriyor.

Başbakan, bazı şeylerin ertelenmesi gerektiği belirterek, “İptal etmek. İptal etmek. Ertele. Durum umutsuz değil. İsveç test ediliyor, evet, ancak İsveç ayakta duracak. Bağlılığımızı ve sorumluluğumuzu göstermeliyiz. Şimdi bunu birlikte yapıyoruz. Bunu İsveç için yapmalıyız” dedi

İsveç Başbakan Stefan Löfven Ulusa Sesleniş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ