İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 17 265 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ

İsveç’te geçen Cuma günü saat 14.00 ile bugün Salı günü 14.00 arasında 17 265 yeni vaka, 94 ölüm olayı gerçekleşti. Toplamda 225 560 vaka ve 6 500 ölüm olayı kaydedildi. Hastanelerde 3 125 kişi tedavi görürken bunlardan 192 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 17 265 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 17 265 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 613 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında pek iyimser bir tablo çizmedi. Kurumun devlet epidemiyoloğu Anders Tegnel, “Geçen sonbaharda yapılanlara benzer şeyler olacaktır. Bulabileceğimizi düşündüğümüz  tüm vakalar ve bölgelerin sağlık hizmetleri üzerindeki yüküne dair bir tahmin ortaya çıkacaktır” diyor.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Bölüm Şefi Thomas Lindén, “Yaptığımız çalışmamız neye benzediğini anlatıyor ama neden olduğu hakkında konuşmakta kötü. Hipotezlerin temelini oluşturan bilgi olmalıdır. İlaçlar ve hemşirelik önlemleri etrafında güçlü bir yöntem gelişimi olmuştur. Diğer oksijen tedavisi yöntemleri geliştirilmiştir. Hastaların farklı davrandıkları, bir bakım ihtiyacına yaklaşırken dikkat etmede daha iyi hale geldikleri göz ardı edilemez ya da virüsün farklılaştığını” ifadelerini kullanıyor.

Koronavirüsün en fazla vakaya neden olduğu başkent Stockholm’da halkın yüzde 31,6’sının testen geçirildiği ve haftada 13 bin kişiye test uygundığı belirtildi. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, “Aşılama, salgının sona erdiği anlamına gelmez, kısıtlamalar ve diğer önlemlerin devam etmesi gerekir. Amaç, risk grupları arasında ciddi biçimde hem hastalığı hem de ölüm durumunu azaltmak, aynı zamanda sağlık hizmetleri üzerindeki baskıyı asgariyeye indirmektir. Ancak o zaman, 2021'e iyice girdiğimizde, nüfusun geri kalanının aşılanması başlayabilir” değerlendirmesini yapıyor.

Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, ” İnsanların kendileri ve bir bütün olarak toplum için faydalarını görmeden aşı olmaya zorlanmaları güncel ve önemli değildir. Öncelikli olarak 65 yaş üstü tüm nüfus için yeterli. Ancak aşı tedarik etmeye devam ettiğimiz için, bu çabucak tüm İsveç nüfusu ve daha fazlası için yeterli olacaktır” diyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Johan Carlson Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Thomas Lindén Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ