İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 66 ÖLÜ

İsveç’te bugün Başbakan Stefan Löfven ve Halk Sağlığı Kurumu’nun düzenledikleri basın toplantısında alınması öngörülen yeni önlemler ve senaryolar üzerinde duruldu. Bugün virüsten 67 kişi yaşamını yitirirken yeni vaka sayısı da 5 841 oldu.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 66 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 66 ÖLÜ Admin
Bu içerik 375 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugünkü basın toplantılarında İsveç’te Aralık ayında enfeksiyonun zirvesine ulaşacağı ileri sürülürken daha  sonra da düşüş beklendiği ifade edildi. Bu sav, İsveç Halk Sağlığı Kurumu tarafından sunulan yeni senaryoya göre Genel Müdür Johan Carlson, “Pandemiyi bu şekilde etkileyebileceğimizi umuyoruz” sözleriyle açıkladı.

Johan Carlson, “Burada, uygulamaya konulan yerel yönetim ve kurullardan yansımalar almayı bekledik, ancak alkol yasağını veya halka açık toplantılar için indirilmiş sınırları hesaba katmadık” diyor.

İleri sürülen yeni senaryolara göre aralık ayı ortalarında zirve yapacağı hesap edilen covid-19 için halkın getirilen tüm kurallara hariyen uyması öneriliyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdür Johan Carlson, “Toplumda iyi bir uyumluluğumuz olduğu gerçeğine dayanıyorum. Aksi takdirde daha kötü bir gelişme yaşıyabilirdik. Pandemiyi bu şekilde etkileyebileceğimize dair bir umudumuz var, ancak bunun neye benzeyeceğini hesaplama konusunda usta olmadığımızı vurgulamak istiyorum. Bu, yerel meclislere iyi uyum sağlamamız ve sosyal mesafemizin iyi olması gerçeğine dayanmaktadır.” ifadelerini kullanıyor.

Hükümet, İsveç Halk Sağlığı Kurumu yetkililerine pandemiyi daha yakından izleme ve sağlıklı rapor verme direktifleri de verdi.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Jahan Carlson, gündemde olan dört ayrı ilaç şirketinin ürettiğiaşıların güvenilir bulunduğunu belirterek, “Öyle umut ediyoruz ki, ocak ayının başlarında aşılama işlemine başlayabiliriz” diyor. İsveç, bu dört şirketten de gerekli oranda aşı almayı planlandığı daha önce açıklanmıştı.

İsveç’ye genel olarak koronavirüsü durumu 236 355 vaka sayısı, 6 622 ölüm olayı ve 3 187 kişi de tedavi görüyor. Bunlardan 200 dolaylarında Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İsveç koronavirüsü Covid-19 Başbakan Stefan Löfven sveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ