EMEKLİ TUĞAMİRAL TÜRKER ERTÜRK ADD GENEL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan emekli tuğamiral Türker Ertürk, basın bildirisinde, "Artık ADD için görev değişimi zamanı gelmiştir. Tüm demokratik kitle örgütlerinde olması gerektiği gibi liderlik ve yönetimin değişmesi; aynı hedefe koşan bir takımın yaptığı bir bayrak değişimi olarak görülmelidir. ADD için yeni, taze ve enerjik bir kana ve mücadeleci yeni bir ruha ihtiyaç vardır" dedi. Türker Ertürk’e başarılar diliyor, dün açıkladığı basın bildirisini yayınlıyoruz.

EMEKLİ TUĞAMİRAL TÜRKER ERTÜRK ADD GENEL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDU
EMEKLİ TUĞAMİRAL TÜRKER ERTÜRK ADD GENEL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDU Admin
Bu içerik 634 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türker Ertürk’ün Basın Bildirisi

“Sevgili Atatürkçüler,

21'inci yüzyılın ilk çeyreğinin sonuna yaklaşırken Türkiye'nin içinde bulunduğu temel sorun çağdaş uygarlık düzeyine hâlâ ulaşamamış olmamız, cumhuriyetimizin ilk yıllarında yakalamış olduğumuz çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma arzusunu, istencini, hızını ve enerjisini günümüzde kaybetmiş olmamız ve toplumun kimi kesimlerinde bunun umutsuzluğa dönüşüyor olmasıdır.

Bugün içinde olduğumuz bu sorunun temelinde Atatürk'ün ve onun çağdaş uygarlık hedefinin toplumun tüm kesimlerince yeterince anlaşılamamış olduğunun bilincinde olarak, Atatürkçülüğün şekilcilikten çok uygulama yönünü esas alarak, ülkemizin gelecek yıllarda sorgulayıcı aklı ve bilimi esas alan, sorun çözme kapasitesi yüksek bir toplum yapısına kavuşturulmasına katkı sağlamak amacıyla,

-teknolojinin verdiği olanaklardan da yararlanarak daha çok kişiyle temasta bulunarak daha geniş kitlelere ulaşmak,

-gençleri Atatürk ve onun idealleri ile tanıştırmak ve bu idealleri benimsetmek, -Atatürk'ü ve onun çağdaş uygarlık idealini henüz kavrayamamış olanlarla yasal zeminde mücadele ederken bir yandan da onları kazanmak için farklı tanıtım kanallarına başvurmak,

-gençlerin sorgulayıcı akıl, bilim, felsefe ve sanatla iç içe olması amacıyla derneğin tüm şubelerinin mahalli olanaklarının kullanılmasını sağlamak,

-toplumsal kutuplaşmanın önüne geçerek barış ve huzur içinde bir birliktelik için her türlü kaynağı kullanmak, Derneğin her şubesinin çevresine uygarlık ışığı saçan birer bilim ve sanat ortamı olması için eldeki tüm olanaklardan yararlanmak,

-yurtdışında Atatürk idealini paylaşan Türk dernekleri ile temas ve koordinasyonu arttırmak.

Son dönemlerde hayata geçirilememiş bir hedef olan Yılın Atatürkçüleri Ödüllerini yeniden hayata geçirmek hedefi ile çıktığımız bu yolda ADD'nin tüm üyelerinin desteğine ihtiyacımız var.

Yüce Atatürk'ün ‘Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla iş birliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler, aralarındaki etnik, dini ve siyasi ayrımları erteleyerek Ulusal Kurtuluş Mücadelesi yolunda birleşmelidir' direktifi doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma mücadelesinde ‘Ben' değil, ‘Biz' diyen kafa yapımızla öne çıkıyor ve sizleri de yanımızda görmek istiyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ülkemiz için her geçen gün daha da kötüye giden bu süreçte önemli bir direnç ve mücadele merkezi olmalıdır. ADD tarafsız değildir. ADD, cumhuriyetimiz, kurucu ideolojimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen çağdaş, uygar ve demokratik bir toplumun olmazsa olmazı olan aydınlanma devrimlerinin tarafındadır.

Ayrıca, Atatürk Devrim ve İlkelerinin toplumsal sorunlarımızın çözülmesinde ışık tutucu bir nitelik ve yaratıcı bir güce sahip olduğuna inanan Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ve Muammer Aksoy gibi aydınlar tarafından kurulan Atatürkçü Düşünce Derneği'nin, bizzat kurucuları tarafından tespit edilen kuruluş neden ve ilkelerini somut çalışmalarla gerçekleştirmesi, özellikle günümüzde Türkiye için hayati öneme haizdir. Bu nedenle, ADD'nin daha aktif, daha enerjik ve daha mücadeleci olmasına ve topluma önderlik yapmasına daha önce hiç olmadığı kadar ihtiyaç vardır. Bu, halkın, aydınların ve örgütün talebidir. Artık ADD için görev değişimi zamanı gelmiştir. Tüm demokratik kitle örgütlerinde olması gerektiği gibi liderlik ve yönetimin değişmesi, aynı hedefe koşan bir takımın yaptığı bir bayrak değişimi olarak görülmelidir.

ADD için yeni, taze ve enerjik bir kana ve mücadeleci yeni bir ruha ihtiyaç vardır. Ben Türker Ertürk, beraber hareket ettiğim ve kadromuzu zenginleştirerek beraber hareket etmek için çalışmalarını halen sürdürdüğüm diğer arkadaşlarımla birlikte bu hizmet bayrağını almaya hazırım.

Takdir ADD'nin yurtsever, devrimci, çilekeş örgütünün ve delegelerinindir.”

Türker Ertürk Emekli Tuğamiral Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlık aday ADD Genel Başkan Adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ