İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN BİLANÇOSU 17 629 YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ

İsveç’te korona salgını yüksek seviyesini korumaya devam ediyor. Geçen cumu gününden bugün Salı günü 14.00’e kadar 17 629 yeni vaka tespit edilirken 177 kişi de yaşamını yitirdi. Genel toplamda 260 758 vaka, 6 798 ölüm ve 3 302 kişi de tedavi altında bulunuyor. Bunlardan 239’u Yoğun Bakım Ünitelerinde yatıyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN BİLANÇOSU 17 629 YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN BİLANÇOSU 17 629 YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 445 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında son dört günün  (Cuma – Salı) değerlendirilmesi yapıldı. Bu duruma göre 17 629 yeni vaka artışıyla genel toplam 260 758 olurken 177 artışıyla 6 798 yaşamını yitirdi. 3 302 kişi hastenelerde tedavi görürken bunlardan 259 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet eğidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında çeşitli soruları yanıtladı.

Soru: Skåne için bir tahmin var mı?

--Biz sahada olmasaydık, nasıl gelişeceğini bilmek zordu. Genelde eğriyi düzleştiriyormuşuz gibi görünüyor, bu Skåne için de geçerli. Umarız bu etkileri koruruz

Soru: Bugünün yeni tavsiyeleri göz önüne alındığında, genel olarak asemptomatik enfeksiyonu hafife aldınız mı?

--Hayır. Bu, okulların bir eğitim kurumu olarak kendi rollerini yerine getirebilmeleri gerektiği gerçeğiyle ilgilidir. COVID-19'lu ebeveynlerden çocuk alma zorunluluğu eğitimden odaklandı, onların eğitime devam edebilmesini istiyoruz. COVID enfeksiyonunun yayılmasıyla ilgisi yok

Soru: Yaz aylarında, baharın bağışıklığının enfeksiyonun yayılmasını engellediği ve sonbaharda koruyabileceği söyleniyordu. Şu an sahip olduğumuz deneyimle, bağışıklığın ne önemi var?

---Bağışıklığın nüfus düzeyinde nasıl bir rol oynadığını anlamak son derece zordu. İsveç'te yükselişinin diğer birçok ülkeden daha geç gelmesine neden olan şey olabilir. Muhtemelen daha düşük bir seviyede zirveye ulaşıyoruz. Gelecekteki araştırma alanlarının incelenmesi içindir.

Soru: Bilinmeyen vaka sayısı ve bağışıklık düzeyi için bunun ne anlama gelebileceği konusunda yeni bir tahmin yaptınız mı?

--Geçen hafta yayınlanan senaryolarda kullandığımız yeni tahminler yaptık. Daha sonra çıkan rapora dahil edilirler. Şu anda popülasyondaki bağışıklık prevalansı üzerine büyük bir çalışma yürütüyoruz. Hazır olduğunda karanlık sayının etrafındaki düşünceleri kullanacağız. Şimdi sonbaharda karanlık rakam daha az, o zamanlar düşündüğümüz kadar yüksek olmasa da, her şeyden önce ilkbaharda önemli ölçüde daha yüksekti. Şu anda daha az.

Soru: Pandeminin halk sağlığı üzerindeki sonuçları nelerdir?

--Halk sağlığını birçok farklı yoldan takip ediyoruz, diğer şeylerin yanı sıra anketlerle dışarı çıkıyoruz

İsveç koronavirüs Covid-19 İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Bağışıklık korona salgını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ